Jako malý byl Jakobshagen Jackovo velkým fanouškem, tak velkým, že si ho slavný zpěvák vzal s sebou jako doprovod na světové turné v roce 1996. Jakobsha­genovi bylo 11 let. Proč si zpěvák vzal na turné úplně cizí dítě? „Michael byl hrozně sám, neměl s sebou žádné kamarády, jenom svoje děti, jednoduše potřeboval společnost.“ uvedl Jakobshagen pro Radaronline.

Michael tvrdí, že byli s Jacksonem (58) přátelé a dokonce sdíleli společné lože. „Měl jsem svůj pokoj, ale většinou jsem spal s Michaelem v posteli. Nikdy se mě ani nedotkl. Objal mě a políbil na čelo na dobrou noc, ale nikdy se nejednalo o žádné sexuální náznaky.“ vypověděl dále.

O Jacksonovi je známo, že byl velmi infantilní, stal se slavným v raném věku a neužil si žádné dětství. Tvrdá dřina, tlak násilnického otce, sláva a starší bratři v pubertě, to vše maličkého Michaela dost poznamenalo. Není tedy divu, že z něho vyrostl chlapec, který nechtěl vyrůst. Na turné ho obecně provázelo více dětí, které mu dělaly společnost. Většinou poměrně slušně podporoval jejich rodiny.

Nejednou se mu ale dětská společnost nevyplatila a musel čelit skandálu, kvůli křivému obvinění ze zneužití dítěte na svém ranči v Neverlandu. V roce 2005 stál před soudem kvůli Gavinu Arvizovi, třináctiletému chlapci, kterého měl sexuálně zneužívat. Jackson nikdy nebyl shledán vinným, ale velmi ho to poznamenalo. Arvizova rodina nebyl jediná, která zkusila na naivním Jacksonovi vysoudit nějaké peníze, a tak občas došlo i k mimosoudnímu vyrovnání. Sám zpěvák tehdy uvedl, že nemá co skrývat a dětem by neublížil, ale že velmi rychle pochopil, že na něm chtějí lidé vydělat. A tak jim raději ustoupil. A co tedy s dětmi dělal?

„Většinou chtěl chodit na filmy. Miloval Disneyovky a komiksy. Vždycky říkal, že jednou Marvela a Disneyho koupí.“ doplnil Jakobshagen. Nejslavnější fanoušek Michaela Jacksona se dnes živí jako marketingový manager a žije v Las Vegas. Slavného zpěváka viděl naposledy asi měsíc před jeho smrtí v roce 2009 a dodnes na něj vzpomíná s láskou.