Američtí biologové potvrdili objev dvouhlavého plodu žraloka býčího. K unikátnímu nálezu došlo v Mexickém zálivu poté, co neznámý rybář otevřel dělohu dospělé samice.

Dvouhlaví žraloci nejsou ničím vzácným. Tedy alespoň v případě druhů, jako je žralok modrý nebo psohlavec obecný. Co se však žraloků býčích týče, žádný takový případ nebyl až dosud nikdy zaznamenán.

Podle odborníků by dvouhlavý exemplář s největší pravděpodobností zemřel krátce po porodu. Tělo plodu je nepřirozeně krátké, což ukazuje, že na vývoj obou hlav bylo zapotřebí vynaložit příliš mnoho energie. Ta pak pochopitelně chyběla jinde. Magnetická rezonance navíc odhalila, že žralok má rovněž dvě srdce a dva žaludky.

O příčinách vedoucích ke vzniku podobných anomálií se zuřivě diskutuje. Podle některých názorů jde o důsledek dlouhodobého znečišťování životního prostředí. Jiní naopak tvrdí, že na podporu tohoto tvrzení neexistují přesvědčivé vědecké důkazy. Zdá se tedy, že na definitivní odpověď si ještě nějakou dobu budeme muset počkat.