Smrt matky (†36) a dcery (†8) v egyptské Hurghadě. V posledních dnech se nemluví o ničem jiném. Pokusme si shrnout, jaké pozadí jejich úmrtí přichází v úvahu.

1. Vražda, vrahem je otec

Varianta, o které se spekuluje nejčastěji. Jaký by byl ale motiv? Vysoké životní pojistky? Petr Kramný tvrdí, že o žádných neví. A kde by vzal jed? Přivezl si ho s sebou? Šlo o promyšlený čin? Možná si myslel, že v Egyptě bude moci svést otravu na zdejší stravu a hygienické podmínky. A proč nepátrá po tom, kdo čin spáchal? Proč byl při rozhovoru pro televizi Nova je tak chladný? Pokud je to šokem, jak to, že si pamatuje všechny detaily z oné noci? Proč ani jednou nepojmenoval dceru a manželku a mluvil o nich jako o věcech? Proč byl hladce oholen a učesán? A pokud zvracel celé odpoledne, jak tvrdí, jak to, že mu lékaři vypumpovali z žaludku tekutinu? Proč otec, kterému dcera několik hodin v kuse zvrací, nezavolá lékaře či rovnou sanitku? A nakonec – proč se jeho výpověď rozchází s výpovědí přivolaného lékaře?

2. Sebevražda

Opět se nabízí otázka, kde by matka vzala jed? A důvod? Deprese? Duševní labilita? Rodinné problémy? Blízké okolí o ničem takovém nehovoří.

3. Omyl

V úvahu přichází i možnost, že Monika s Klárkou požily jed určený pro někoho jiného. Jakýmkoli způsobem a z jakéhokoli důvodu. V láhvi vody také nemusela být voda, ale nějaká jiná látka, která se do lahve dostala omylem už kdesi v továrně.

4. Úmyslná vražda osobou z hotelu

Snaží se snad někdo zastrašit turisty proudící v houfech do Egypta? Proč by si vybral za oběť zrovna malé dítě? V tamních končinách se v takových případech spíše volí rovnou bombové atentáty či střelba. I s touhle verzí ale kriminalisté počítají.

A jakou teorii razíte vy?