Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Karel Gott pohřeb Karel Gott smrt

Nejnovější kauzy

Jak ve skutečnosti vypadají Homer a spol.? Podívejte se, kdo stojí za hlasy postav Simpsonových!

Znáte skutečný obličej Homera Simpsona?
+ Další fotografie
Seriál Simpsonových je světovým fenoménem a Homera, Marge, Lisu či Barta zná úplně každý z nás. Jenže co skutečné herce, kteří za postavami stojí? Znáte i je? Jejich obličeje vás jistě překvapí.

Simpsonovi se začali vysílat 17. prosince 1989 a od té doby už se v televizi objevilo 574 epizod, což z tohoto seriálu dělá nejdéle běžící sitcom na světě. V pozadí tohoto fenoménu ale stojí malá skupinka herců, které kupodivu skoro nikdo nezná. Kdo jsou tedy Homer a spol. ve skutečnosti?

Homer Simpson – Dan Castellaneta

Castellaneta se narodil 29. 10. 1957 a v mládí to místo filmu vypadalo spíše na kariéru profesionálního basketbalisty. Jeho kouč ale tisku později prozradil, že Dan měl prostě až příliš rád holky. Američan se proto nakonec rozhodl zkusit štěstí s herectvím, ale nikdy nedostal významnější roli. Zlom přišel právě až s příchodem Simpsonových, kde má kromě Homera na starosti ještě celou řadu rolí. Jeho hlasem promlouvá například děda Simpson, Barney, Krusty, školník Willie, starosta Quimby, Itchy a spousta dalších.

Marge Simpson – Julie Kavner

To Julie Kavner měla u filmu větší štěstí. Americká herečka, která se narodila 7. listopadu 1950, se proslavila v seriálu Rhoda a objevila se i ve filmech Woodyho Allena. Přesto je ale jejím nejznámějším počinem právě role Marge v seriálu Simpsonovi. Kromě ní zastane i hlasy Patty a Selmy.

Líza Simpson – Yeardley Smith

Yeardley Smith se narodila 3. 7. 1964 v Paříži a nejdříve zkoušela štěstí u divadla. Dostala se sice i na Broadway, ale nikde se na delší dobu neuchytila. Slávu jí přinesla až role Lízy, i když tu původně ani nechtěla. Na konkurzu zkoušela štěstí jako Bart.

Bart Simpson – Nancy Cartwright

Jenže roli Barta nakonec obsadila jiná žena. Nancy Cartwright se narodila 25. října 1957 a působí především jako dabérka. Nejvíce ji logicky proslavila role Barta, ale kromě něj v Simpsonových ztvárňuje i Nelsona, Ralpha Wigguma či souseda Flanderse.

Mohlo by vás zajímat

Další články