Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jak se zbavit bolesti jedním stiskem ruky? Známe 3 magické body na dlani, které léčí

Ruka je magická!
Zdroj: Profimedia
Přestaňte polykat růžové pilulky a házet do sebe chemii, jen co vás někde píchne. Raději se naučte zbavit bolesti díky masáži reflexních bodů na dlani. Takovou masáž si můžete udělat kdykoli a kdekoli. Jak na to?

Jak je možné, že jednoduchým stlačením určitých míst v dlani zaženete bolest? Odpověď hledejme v reflexní terapii. Podle ní se na rukou skrývá řada bodů, do kterých ústí energetické dráhy jednotlivých orgánů. Jedním stisknutím ruky se tak dá zmírnit bolest hlavy nebo zad.

Vybrali jsme tři nejrozšířenější bolesti, s nimiž se v běžném životě potýkáme, a tady máte návod, jak si s nimi poradit bez pilulek a naříkání. Stačí si udělat masáž.

Bolest hlavy

Třeští vám hlava tak, že vás bolí do očí i venkovní světlo? Nesahejte do lékárničky, ale soustřeďte se na svoje prsty. Několikrát zmáčkněte postupně všechny prsty na rukou, za půl hodiny zopakujte a nad bolestí hlavy máte vyhráno!

Bolest zad

Máte zaměstnání, kde prosedíte celou pracovní dobu a občas nemáte ani čas se zvednout a udělat si pár dřepů? Můžeme se vsadit, že když se plahočíte domů, pěkně vás berou záda. Ale ani v tomto případě růžové pilulky první pomoci nevytahujte. Obraťte ruku dlaní nahoru, palcem druhé ruky tlačte na hranu palce a přejíždějte přes jeho celou plochu, od kořeně až po špičku. Opakujte čtyřikrát po půl hodinách a bolest by měla přestat.

Zažívací potíže

Něco jste snědli, nesedlo vám to, bolí vás břicho, ale žádné léky na žaludek, ba přímo projímadlo nemáte po ruce? Nevadí, naopak dobře. Jednu ruku obraťte dlaní nahoru prsty k sobě, utvořte jakousi mističku, jako byste do dlaně chtěli nabrat vodu. Pak palcem druhé ruky zatlačte přímo do středu ohnuté dlaně. V tomto místě vede bod jater a bod, který podporuje chod střev.

Související články

Další články