1. Pijte pivo

Česká republika má nejvyšší spotřebu piva na jednoho obyvatele z celého světa. Produkuje také několik výborných značek piv, jako je Pilsner Urquell, Budvar, Kozel, Gambrinus, Staropramen, Krušovice, Starobrno, Bernard, Svijany a mnoho dalších. Takže jednoduše řečeno. Pokud chcete být správný Čech, pijte s chutí pivo. Také byste měli brát na vědomí, že pivo musí vždy stát na pivním tácku. A hlavně nezapomínejte na to, že pivo vlastně podle Čechů vůbec není alkohol.

2. Používejte titul

Češi milují svoje tituly a hojně je používají. I pokud je člověk jen administrativní pracovník nebo sekretářka a má titul, neváhá ho psát před svoje jméno. Dodávají si tím důležitosti. Takže si titul rozhodně napište i do e-mailu. Lidé se pak k vám budou chovat jinak a víc si vás budou vážit. Protože pokud nemáte titul, nejste Čech!

3. Důležité je správné oblečení

Ženy by měly nosit především sukně, protože Češky sukně milují. Pokud si tedy plánujete nějakou na sebe vzít, ujistěte se, že je pořádně krátká. Protože čím kratší, tím lepší. A nemyslete si, že krátké sukně nosí jen náctileté holčičky. Ráda si ji obleče i žena v letech. I když půjdete na procházku a uvidíte matkou s dcerou, jak tlačí kočárek, můžete vidět, že matka s dcerou vypadají klidně i jako sestry a mají obě krátké sukně.

Nezapomeňte si brát krátké sukně i do práce, protože šéfové to mají rádi. Když bude zima, tak jsou v česku v módě džíny zastrčené do kozaček. Džíny by měly být úzké a kozačky na hodně vysokém podpatku. I když jsou například v Praze skoro všude dlaždičky, Češky chůzi na vysokých podpatcích ovládají na jedničku a nikdy nezakopnou.

4. Když přijdete na návštěvu, sundejte si boty

Když přijdete do cizího domu, musíte si ihned sundat boty. Váš hostitel vám hned ve dveřích může říct, ať se o svoje boty nebojíte. To znamená, že si je máte nechat klidně i za dveřmi. Pokud se nezujete, budete navždy v očích všech jako ten cizinec, který se neumí zouvat. Stejné pravidlo ale musí platit i ve vašem domě. Prostě se musíte zout vždy a všude. Když k vám přijde na návštěvu Čech, bude vás brát také jako Čecha. Přestože žijete v Česku třeba jen 4 roky.

5. Sportujte

Přestože je česká kuchyně nezdravá a máme tady spoustu smažených jídel, překvapivě kolem sebe nevidíme moc obézních lidí. Důvodem je to, že Češi rádi sportují. Tak je často uvidíte jezdit na kolečkových bruslích, chodit do fitka nebo hrát tenis. Rádi se také prochází podél Vltavy. Pokud tedy chcete být opravdovým Čechem, určitě sportujte. Pokud máte dítě v kočárku, není to pro vás žádná omluva. Nazujte kolečkové brusle a tlačte kočárek před sebou.

6. Na víkend jezděte na chatu nebo chalupu

Každý správný Čech má svoji chatu nebo chalupu, kam jezdí v pátek hned po práci. Vyčistit si hlavu z města a zrelaxovat se od stresu a problému z města. Proto se většina z nich už není schopná v pátek odpoledne soustředit, protože jsou myšlenkami někde jinde. Pokud se nějaký cizinec zamiluje do druhého pohlaví, které bude Čech nebo Češka, je pravděpodobné, že bude trávit víkendy s jeho/její rodinou na chatě nebo chalupě. Chata je obvykle dřevěná malá chata a chalupa je větší, výraznější verze chaty. Takže pokud pojedete na chatu nebo chalupu, odjedete v pátek hned po práci a na střeše budete mít kola nebo lyže, abyste si odpočinuli nejlépe aktivně.

7. Pokud nemáte chatu, vyrazte do přírody

Pokud nevlastníte chatu a nemáte kam jet na víkend, vyjeďte si na výlet do přírody. Pokud chcete být Čechem, musíte tyto výlety uskutečňovat co nejčastěji. Najděte si nějakou stezku, po které se vydáte na dlouhou procházku. Můžete jet i autobusem a vlakem, aby byl váš výlet mnohem zábavnější. Když je teplo, tak se klidně koupejte v rybnících a jezerech, Češi to totiž rádi dělají.

8. Pořiďte si psa

Češi milují zvířata a nejvíce psy. Až 40 % českých domácností má jednoho nebo více psů. Pokud máte v Česku psa, získáte tak najednou mnohem víc přátel. Když půjdete po ulici nebo parkem se psem na vodítku, začnou na vás mluvit i cizí lidi a vy se tak můžete s někým pokecat. Takže pokud chcete být správných Čechem, rozhodně si musíte pořídit psa.

9. Ať jste kdekoliv, čtěte si knihu

Češi milují knihy a všichni rádi čtou. V Česku je mnoho knihkupectví a to svědčí o lásce Čechů ke knihám. Pokud jedete v tramvaji, metru, autobuse nebo vlaku, měli byste mít v ruce knihu a číst. V Čechách je to totiž moderní. Pokud tedy chcete být Čechem, čtěte knihu kdekoliv a při čemkoliv, co děláte.

10. Mluvte Česky

To, co byste měli umět, je zároveň také nejtěžší. I když v Čechách mnoho mladých lidí mluví anglicky a všichni budou respektovat to, že nemluvíte Česky. Tento krok tedy není vůbec snadný, ale měli byste se o to pokusit. A Češi vás za to budou respektovat, protože čeština je opravdu hodně těžká. Přece jen byste měli umět Česky, když chcete žít v České republice.