Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Jak se dožít 100 let? Známe tajné triky!

Toužíte po dlouhém a spokojeném životě?
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
Přáli byste si zažít dlouhověkost? Jaké to asi je, dožít se 90 nebo 100 let? V dnešní době, která je hektická a rychlá, se to zdá jako nadlidský úkol, ovšem skutečně existuje tajný taoistický recept na dlouhověkost. Tady ho máte!

Čínský bylinkář a taoista Li Ching-Yuen je důkazem toho, že recept na dlouhověkost skutečně funguje. Právě on dokázal, že si lze zachovat aktivní život, mladistvou sílu, sexuální potenci i dokonalé zdraví po celý dlouhý život. Jak toho docílil?

Li Ching-Yuen zemřel v roce 1933, jeho život začal v roce 1677 a v Číně je považován za zázrak a přírodní úkaz. Pokud je skutečně pravdou, že tento muž žil neuvěřitelných 256 let, musí být jeho rady na dlouhověkost skutečně účinné.

Tento muž byl tak moc hodný, že po sobě zanechal rady pro všechny, kteří si přejí žít dlouhou dobu a na tomto světě něčeho dosáhnout. Stačí se držet 3 základních pravidel:

1. Nikdy v životě nespěchej.

2. Vyhýbej se extrémním emocím.

3. Cvič denně čchi-kung.

Pokud dodržíte tato tři základní pravidla, má pro vás Li ještě 3 rady, které se týkají vašeho stravování:

  1. V letních večerech omez množství jídla, které způsobuje stagnaci krve.
  2. V chladných dnech naopak jez dostatek výživných potravin, které ti dají energii, kterou v chladném počasí tolik potřebuješ.
  3. Tvoje strava by měla být především vegetariánská s dostatečným množstvím bylin, které prodlužují život.

Zdá se, že by dlouhověkost nemusela být tedy takovým problémem. Stačí být disciplinovaný a nastavit svým dnům nový směr. Pokud se ptáte na byliny, které prodlužují život, zásobujte si domácnost především ženšenem, kořenem dlouhověkosti a hydrocotyle aratica minorem.

Související články

Další články