Ženou na snímku je pravděpodobně Rosa Margarita Pichardo Sotelo z mexické Tijuany. Ta už měla dost toho, jak její syn Gerardo pláče, a tak ho zpacifikovala obyčejnou lepenkou.

Za úžasný nápad se následně pochválila na Facebooku. Jenže si nevšimla, že snímek sdílí naprosto veřejně a ten se tak začal rychlostí blesku šířit sociálními sítěmi. Nakonec ho zveřejnily i mexické weby a případu se tak během chvíle dostalo celosvětové pozornosti.

Sotelo si přesto myslí, že neudělala nic špatného.

„Moje děti jsou naprosto v pořádku a tuhle fotku zveřejnil někdo, kdo mě nemá rád,“ uvedla Rosa. Jenže vzápětí řekla, že člověkem, který snímek na Facebook dal, je vlastně ona.

„Nahrála jsem tu fotku, ale není to tak, jak to vypadá. Jenom jsme si hráli a byla tam celá rodina, takže to nebylo nic špatného. Bolí to, protože je to lež. Bolí to, protože to ukazuje mé děti.“

Rádi bychom paní Sotelo upozornili, že obličeje jejích dětí neukazují absolutně žádná média. Vidět je pouze a jedině obličej jí samotné. Rovněž bychom ji rádi upozornili, že by asi měla přestat takto hloupě lhát. O její případ se už totiž zcela logicky zajímají mexické úřady a odebrání dětí není nijak vyloučené.