Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Jak je to ve skutečnosti s údajně "odoperovanými" prsy Angeliny Jolie? Po mastektomii je bude mít ještě krásnější!

Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie

Včera celým světem otřásla šokující informace, že herečka a supermatka Angelina Jolie (37) podstoupila mastektomiii prsou, aby minimalizovala riziko vzniku rakoviny V rozhodnutí ji podporoval její partner Brad Pitt (49), který byl své partnerce a matce dětí po celé tři měsíce, kdy podstupovala sérii operací, po boku.

Jolie v sobě nosí vadný gen, který zapříčiňuje velkou rizikovost onemocnění, skoro až 85%, a na rakovinu prsu navíc zemřela její matka Marcheline Bertrand (†56). Statečnost krásné Angeliny ohromila svět, ale ve skutečnosti může herečka na svém rozhodnutí ještě vydělat.

Angelina totiž podstoupila preventivní mastektomii, která spočívá pouze v tom, že se z prsu odebere tkáň a mléčná žláza, prázdný prs se pak vyplní silikonem. Je zapotřebí chirurgické přesnosti a zručnosti, aby se mléčná tkáň odebrala celá, ovšem Angelina určitě byla u těch nejlepších specialistů a riziko vzniku rakoviny tedy srazili na minimum.

Slavná herečka ale o svoje prsa nepřišla, jak si mnozí myslí, jen je teď má ve své podstatě umělá. Matka šesti dětí, z nichž tři jsou adoptované a tři porodila, tak bude mít prsa ještě krásnější a pevnější než před operací a po kojení.

Její mastektomie tedy nemá nic společného s odebráním prsu žen nemocných rakovinou. Totální mastektomii podstoupila například herečka Christina Applegate (41), kdy jedno zasažené ňadro jí bylo celé odebráno i s karcinomem a druhé jí vzali preventivně. Christina tak opravdu přišla o celá prsa, ale protože rakovinu u ní odhalili včas a nemusela na ozařování, podstoupila silikonovou rekonstrukci prsou, chirurgové jí tedy udělali úplně nová.

Jsou ale ženy, u kterých zhoubný nádor postupuje agresivně a k totální mastektomii musí přijít i ozařování. Po odebrání celého prsu se již nedoporučuje silikonová náhrada a tyto statečné ženy pak zůstávají po celý život bez ňader. A najdou se i takové, které si z toho udělají přednost

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články