Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jak dnes žijí děti z filmu Pupendo? Neslyšící herec se stará o zvířata, další bojují na divadelních prknech

Jak dnes žijí děti z filmu Pupendo? Neslyšící herec se stará o zvířata, další bojují na divadelních prknech
Zdroj: reprofoto ČT, Železný Tomáš / Empresa Media / Profimedia.
+ Dalších 6 fotografií
Milujete legendární komedii Pupendo? Kromě Evy Holubové a Jaroslava Duška vás jistě zaujaly herecké výkony dětí. Jak dnes žijí? Rozhodně pořádně vyrostly. Vždyť film se natáčel už v roce 2003. Co dnes dětští hrdinové dělají a kde je můžete potkat?

Lukáš Baborský alias kráska z Finska

Tu scénu milujeme. Namachrovaný Pavel Liška pomocí neuvěřitelné angličtiny svádí blondýnu z Finska. Tu geniálním způsobem zahrál Lukáš Baborský. Věděli jste, že od mládí trpí zdravotním handicapem? Lukáš Baborský je od narození neslyšící. I tak vede zajímavý život a nestěžuje si. Pracuje jako ošetřovatel v chebské zoo a málokdo z návštěvníků tuší, že má před sebou filmovou hvězdu.

Lukáš je tedy od narození neslyšící. Diagnózu však doma zjistili až asi ve dvou letech. Chodil do speciální mateřinky a poté i na základní školu. Úspěšně odmaturoval ve speciální pedagogické škole v Hradci Králové. Poté začal dokonce studovat na Masarykově univerzitě v Brně, kde ho nejvíce bavila zoologie. Školu však nedokončil kvůli stěhování a chovatelství, které začal provozovat, přiznal kdysi v rozhovoru pro Blesk.

K filmu se Lukáš dostal úplnou náhodou V osmé třídě na základní škole jejich školu navštívila Česká televize a natáčela si chlapce pro konkurz na Pupendo. Vybrán byl právě Lukáš společně se svým spolužákem, který ve finále onemocněl, a tak jel Lukáš sám. Na natáčení vzpomíná v dobrém. Dokonce se kvůli němu pár herců naučilo nějaké znaky ze znakové řeči Například Bolek Polívka si Lukáše bral jako společnost kdykoliv, když šel provést nějaký žertík.

Lukáš se přiznal, že by se k filmu klidně vrátil, kdyby přišla nějaká nabídka. Také mu chybí jeho kolegové. S Evou Holubovou si během natáčení vytvořil krásný vztah. Žádná další nabídka od filmařů ale nepřišla, a tak se Lukáš naplno věnuje práci v zoo.

Jan Drozda a Matěj Nechvátal u divadla zůstali

Jan Drozda v Pupendu hraje Jirku Ptáčníka (bráchu Vládi Ptáčníka, kterého v komedii hraje Pavel Liška). Jan Drozda stále hraje a dokonce režíroval několik studentských filmů. Začal dost cestovat a fotkami z výletů si zkrášluje svůj profil na sociální síti Facebook.

Matěj Nechvátal (ve filmu se jmenuje Honza Břečka a je synem pana učitele) se věnuje primárně divadlu. Aktuálně hraje v divadle F. X. Šaldy v Liberci, ve Strašnickém divadle a také v MeetFactory. V minulosti už stanul na prknech Národního divadla a také divadla Na Fidlovačce.

Film Pupendo je třetím filmem autorského týmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského na motivy povídek Petra Šabacha. Film zachycuje život Čechů v roce 1984, kdy se dny a historie českého národa vlekly jak kalná voda Vltavy. Ve filmu můžeme vidět krásný kontrast rodičů, tedy generace pražského jara, a jejich dětí, které nevěří ve světlé zítřky a poflakují se životem. Jejich jediným snem je uniknout za hranice všedních zítřků a zažít nějaké dobrodružství.

Natáčení filmu se potýkalo v roce 2003 s velkou vodou, která přišla do Prahy. Mělo se natáčet na několika zaplavených místech. Realizační tým pak musel hodně improvizovat.

Více o filmu Pupendo nejdete ZDE.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy