Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Iveto, tvého Rychtáře v Říčanech nemusejí: Kradl v Kovošrotu a prý nadával učitelkám!

Ze školky ho vyhodili, z Průhonické vily zatím ne.
Zdroj: Herminapress.cz

O Josefu Rychtářovi, svérázném chasníkovi z Říčan, usvědčenému zloději a muži, jehož partnerky často „padají na lampy či se praští o futra dveří“, kolují v jeho domovských Říčanech neuvěřitelné zkazky.

K místnímu folklóru podle našeho čtenáře K. F. patří především historky vázající se k jeho dětství: „S Pepou jsem vyrůstal, ale tu příhodu tu znají všichni pamětníci, nadával učitelkám ve školce do starých sv**í a kurev a pak ho za to vyhodili,“ dozvěděli jsme se a o víkendu si udělali v Říčanech zastávku, abychom zjistili něco víc.

A měli jsme neuvěřitelné štěstí. V hotelu/restauraci Marta se nás hned ujali štamgasti: „Já jsem J. K. z Louňovic a tady R. Rychtářovy dobře zná, jeho soused měl stejný mercedes jako oni a neustále se mu z něj ztrácely věci,“ střílí J. z první a R. dodává: „Spíš se nás zeptejte na Kovošrot, kde dělal s tátou. Jednoho dne odtamtud odvezla kriminálka čtyři tatry nakradených věcí. Sebrali je oba, ale Pepa se z toho dostal přes Darinu (exmanželka, pozn. aut.), její matka ovládala místní stranickou organizaci KSČ, a tak to odnesl jen táta. Jenže Pepa se tam vrátil, no a za půl roku odtamtud odvezli policajti těch tatrovek šest, to už neustál.“

S Rychtářem dnes redakce eXtra.cz mluvila: „Učitelkám jsem ve školce do starých sv**í a kurev nadávat nemohl, do školky jsem nechodil. A ten Kovošrot, ano, tam jsem něco odcizil a poctivě si to odseděl, bylo to za rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví.“

Když už máme legendu Prahy-východ na telefonu, nedá nám to nezeptat se na další pověst, která jej obchází. Prý měl po revoluci po nástupu k městské policii mít problém, kdy dostal za úkol hlídat chatovou osadu, ve které se trochu kradlo a za jeho „hlídání“ se tam prý začaly ztrácet věci ještě víc, až nakonec musel před hrozící blamáží dobrovolně svléknout uniformu. Rychtář to ale vidí jinak: „Odešel jsem, protože se měnil starosta, kvůli němu. A taky jsem si chtěl založit firmu,“ říká s tím, ať příště nechodíme v Říčanech po lidech, ale jdeme se přeptat rovnou k němu.

Jenomže to by nebyla taková švanda.

Související články

Další články