Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Islámský stát zase úřadoval. Tentokrát zavraždil mladou aktivistku

Kurdka měla celý život před sebou.
+ Další fotografie
Kritizovala Islámský stát a zaplatila za to životem. Džihádisté unesli třicetiletou Kurdku v červenci, o pár měsíců později ji zavraždili. Aktivistka Rukíja Muhammad si totiž dobírala Islámský stát svým suchým humorem a šla tvrdě proti němu. A to se džihádistům nelíbilo.

Mladá Kurdka se nebála ničeho. Ani říct svůj názor těm nejhorším teroristům z Islámského státu. V červenci ji unesli a v září zavraždili. Pak se jí nabourali do Facebooku a používali ho místo ní. Lákali tak další oponenty. Facebookový účet si Kurdka zřídila pod jménem Nisan Ibrahim.

„Její účet zůstal otevřený za účelem nalákání přátel, kteří s ní komunikovali,“ uvedl zástupce RBSS, která dokumentuje praktiky Islámského státu v jeho syrské baště. Podle serveru al-Aan se extremisté snažili identifikovat přátele aktivistky a zjistit, kde se nacházejí.

Kurdka si Islámský stát dobírala i ve svém posledním vzkazu na Facebooku. „Pokračujte a odstřihněte internet, naši poštovní holubi si stěžovat nebudou,“ napsala. Naposledy z Facebooku odeslala zprávu, že jí vyhrožují smrtí. „Jsem v Rakce. Dostala jsem výhrůžky smrtí. Když mě IS zatkne a zabije, je to v pořádku. Uříznou mi hlavu, jenže já mám důstojnost a ta je lepší než život v ponížení,“ uvedla.

Mohlo by vás zajímat

Další články