Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Islamisté mohou otrávit pitnou vodu i potraviny, varují Němci. Hrozí útok chemikáliemi?

Islamisté mohou otrávit i pitnou vodu nebo potraviny.
Zdroj: profimedia.cz
Islamisté mohou v Německu otrávit i pitnou vodu a potraviny. Před útokem chemikáliemi varuje německá vláda a Spolkový kriminální úřad. Hrozí snad chemický útok?

Německá vláda a Spolkový kriminální úřad (BKA) varují před možností útoku chemikáliemi. Uvedl to v úterý deník Bild, který se odvolal na zprávu spolkové vlády analyzující rizika v oblasti civilní ochrany. Podle Bildu můžou islamisté otrávit pitnou vodu nebo potraviny.

Podle Spolkového kriminálního úřadu si jsou islamisté schopní sehnat takové množství chemikálií, aby mohli útok uskutečnit. Za reálnou hrozbu považuje možnost chemického útoku na zásobování pitnou vodou například u rodinných domů s několika rodinami. Také se můžou pokusit otrávit potraviny.

Velké riziko představují i útoky na zařízení chemického průmyslu nebo transporty chemikálií. Podle Bildu jsou bezpečnostní složky, nemocnice i záchranka na případné chemické útoky připraveny. K útoku islamistů v Německu zatím žádné chemikálie použity nebyly.

Související články

Další články