Internet průběžně promazává fotografie, které se mu nelíbí. Na sociálních sítích nesmí být vidět bradavky, kojící matky a také nesmí snímek mít pedofilní podtext. Takovou zkušenost má i fotografka Cass Bird, která fotí pro New York Times, Rolling Stone nebo GQ.

Cass nedávno svoji dceru nachytala v koupelně, jak si zkouší její podprsenku, kterou si vycpala. Přišlo jí to vtipné, a tak ji vyfotila. „Podívala se na sebe do zrcadla a vyběhla z místnosti. Vrátila se se dvěma jablky, která si dala do mojí podprsenky,“ řekla fotografka. Snímek pak zveřejnila na Instagramu, jenže někdo v něm viděl úplně něco jiného.

Dcera jen chtěla být jako její maminka, ale Instagram ve fotografii viděl pedofilní podtext. A tak jí fotku hned smazal. Snažila se ji tam nahrát třikrát, ale fotografie byla vždy bez udání důvodu smazána. Přitom měla už 9 tisíc lajků.

Cass to nedokáže pochopit, nikdo si na fotografii nestěžoval ani neměla žádné špatné komentáře. A Instagram fotografii smaže, právě když na její nevhodný obsah někdo upozorní. Co si o tom myslíte vy, připadá vám fotografie nevhodná?