Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Instagram smazal tuhle nevinnou fotografii malé holčičky. Co na ní může někomu tak vadit?

Jde přece jen o nevinnou fotografii.
Zdroj: instagram.com
Instagram zase úřadoval. Tentokrát nešlo o kojící matku, ale o fotku dcery, která chtěla být jen jako maminka. Úplně nevinná fotografie se stala na internetu nebezpečnou, a tak musela být smazána. Proboha proč?

Internet průběžně promazává fotografie, které se mu nelíbí. Na sociálních sítích nesmí být vidět bradavky, kojící matky a také nesmí snímek mít pedofilní podtext. Takovou zkušenost má i fotografka Cass Bird, která fotí pro New York Times, Rolling Stone nebo GQ.

Cass nedávno svoji dceru nachytala v koupelně, jak si zkouší její podprsenku, kterou si vycpala. Přišlo jí to vtipné, a tak ji vyfotila. „Podívala se na sebe do zrcadla a vyběhla z místnosti. Vrátila se se dvěma jablky, která si dala do mojí podprsenky,“ řekla fotografka. Snímek pak zveřejnila na Instagramu, jenže někdo v něm viděl úplně něco jiného.

Dcera jen chtěla být jako její maminka, ale Instagram ve fotografii viděl pedofilní podtext. A tak jí fotku hned smazal. Snažila se ji tam nahrát třikrát, ale fotografie byla vždy bez udání důvodu smazána. Přitom měla už 9 tisíc lajků.

Cass to nedokáže pochopit, nikdo si na fotografii nestěžoval ani neměla žádné špatné komentáře. A Instagram fotografii smaže, právě když na její nevhodný obsah někdo upozorní. Co si o tom myslíte vy, připadá vám fotografie nevhodná?

Související články

Další články