Odmala nám naši rodiče vštěpovali do hlavy základní hygienické návyky. Že je důležité, abychom se každý večer myli, čistili si zuby, myli si ruce před jídlem a tak dále… Bohužel ale ne všichni z nás dostali do vínku jasný smysl pro hygienu. Své o tom jistě vědí všichni, kteří zvlášť nyní v létě cestují městskou hromadnou dopravou. Kromě toho, že svým hygienickým šlendriánstvím terorizují své okolí, riskují také vlastní zdravotní komplikace. Tohle je 5 z nich.

1) Vědci nedávno zjistili, že čištění zubů je nezbytné nejen pro jejich zdraví, ale zanedbání ústní hygieny může způsobit velice vážná onemocnění. Konkrétně jde prý o bakterii, která způsobuje zubní kaz a onemocnění dásní. Když pronikne do krevního řečiště, může způsobovat krevní sraženiny a vést k infarktu nebo mrtvici.

2) Ne nadarmo se o žloutence říká „nemoc špinavých rukou“. Takže to mýdlo v koupelně opravdu není jen na parádu.

3) Nemá asi smysl popisovat, co přijde, když někteří jedinci zanedbají hygienu svých intimních partií. Mužům hrozí trable s předkožkou, ženám táhlé záněty. U mužů dokonce hrozí ze špatné hygieny rakovina penisu! Fuj, hnus. O společenské otázce a nulovém sexuálním životě nemluvě.

4) Už jste možná slyšeli příběh třiadvacetileté dívky z Tchaj-wanu, která chtěla ušetřit za kontaktní čočky, a tak celý půl rok nosila jeden pár. Oslepla. Jednobuněčné organismy améby, kterým se pod čočkou velice dařilo, jí doslova vyžraly oční tkáň.

5) Akné, vrásky a pleť jako struhadlo. Je to tak, nejen ženy, ale i muži by měli pleť po celém dni ošetřit pleťovou vodou a zbavit ji tak všech nečistot, které se na ni nachytaly. Nejenže budou vypadat lépe, jejich pleť bude čistější a předejdou tak také vráskám.