Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

HVĚZDA MATRIXU MÁ OPRAVDU TĚŽKÝ ŽIVOT: Keanu Reeves a jeho dojímavá cesta na 10 silných fotografiích

HVĚZDA MATRIXU MÁ OPRAVDU TĚŽKÝ ŽIVOT: Keanu Reeves a jeho dojímavá cesta na 10 silných fotografiích
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
Odmalička ho provází tak neuvěřitelná smůla, že se to na jednoho člověka zdá přímo až neúnosné. Ale Keanu Reeves ještě ke všemu všechny rány osudu snáší sám a nejspíš i dlouho bude. Charismatický herec žije jako poustevník a jeho osamělost dokonce dala vzniknout internetovému meme Sad Keanu, tedy Smutný Keanu.

Někdo vyfotil Keanu, jak sedí sám na lavičce s prázdným pohledem, a najednou se z fotky stal hit. Jenže pokud má někdo v Hollywoodu nárok na prázdný pohled a kouska slitování, je to právě Reeves.

Hercem se stal vlastně z nouze, rodák z libanonského Bejrútu se na jeden čas dostal až do kanadského Toronta, kde vášnivě podlehl hokeji. A protože byl jeho učební plán kvůli dyslexii upraven, mohl se mu naplno věnovat a na střední škole trénoval jako brankář. Jeho sny ale ukončilo zranění a Keanu odešel ze školy. A protože vlastně nic neuměl, začal se věnovat hraní.

Jelikož má kromě talentu i neotřelý obličej a mísí se v něm krev asi čtyř národností, byla po něm poptávka. Prorazil už v 80. letech a jeho první velká role byla v Nebezpečných známostech, kde ztvárnil mladého učitele hudby. Poté přišla jeho slavná vedlejší role natvrdlého feťáka v černé komedii Miluji tě k smrti.

S příchodem let devadesátých se ale všechno změnilo. Jeho hvězda začala raketově stoupat, zatímco jeho soukromí bylo k pláči. Dostával hlavní role ve filmech jako Ďáblův advokát, Matrix, ale doma ho čekala jen nepřízeň osudu. Konečně si našel životní partnerku a těšil se na rodinu, ale Jennifer Syme mu porodila mrtvou dceru. Za rok a půl se zabila v autě, dodnes se neví, zda schválně.

Reeves byl v té době v jednom kole kvůli Matrixu, když jeho sestra Kim onemocněla leukémií. Je to už deset let a Kim Reeves dostávala od svého bratra veškerou péči. Posílal jí peníze, dával je na výzkumy a na léky, staral se o ni. A protože Keanu vlastně neměl svůj domov a pendloval mezi domem své sestry a natáčením, zvykl si na to, že žil po hotelích a pronajatých domech jako tulák.

Své výdělky rozdává mezi špatně placený filmový štáb. Když je potřeba, sníží si honorář, aby zbylo i na slavného kolegu. Lidem od filmu kupuje auta a dává drahé dárky. Nemá vlastně domov a pořád doufá, že jednou bude mít děti a manželku. Smutný Keanu nedávno oslavil 49 let a nepřestal věřit. Tak snad už si všechny své rány osudu vybral.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy