Qandeel Baloch byla feministka (†26), která bojovala za rovnoprávnost. Jenže v té nesprávné zemi. Byla utlačována svojí rodinou, a tak se chtěla vymanit a povzbudit ostatní ženy, aby se vydaly stejnou cestou. Na sociálních sítích tak zveřejňovala provokativní fotografie a bojovala proti tmářství v muslimské společnosti.

V Pákistánu byla hvězdou Instagramu a přirovnávala se k celebritám typu Kim Kardashian (35). Sledovalo ji 123 tisíc lidí! Její fanoušci ji milovali a brali jako opravdovou hvězdu. A teď na sociálních sítích všichni truchlí.

Přestože jí spousta tmářů vyhrožovala, ona si z toho nic nedělala. Jenže to ještě netušila, co strašného se jí stane. Jejímu bratrovi Waseemovi se názory Qandeel a její odhalené fotografie na Instagramu nelíbily, a tak jí přikázal, aby toho okamžitě nechala. Když ho neuposlechla, tak ji uškrtil.

Její tělo bylo nalezeno v pátek v domě její rodiny na předměstí paňdžábského města Multán. O vraždě policii informoval její otec. Zřejmě se jednalo o vraždu ze cti a muž je nyní na útěku.

V Pákistánu je zavražděna kvůli cti až tisícovka žen ročně. Většinou je to kvůli tomu, že se chtějí vymanit z muslimského světa. Vraždy páchané příbuznými nejsou v této zemi trestné, pokud jim ostatní členové rodiny odpustí.