Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Hrůzná zoo v pásmu Gazy: Zvířata zemřela hlady a staly se z nich mumie

Zvířata zemřela hladem a vedrem.
+ Další 2 fotografie
Tyto šokující fotografie zachycují úpadek zoo v pásmu Gazy. Při pohledu na fotografie běhá člověku mráz po zádech. Zvířata v zoo se tam utrápila hlady a vedrem. Ošetřovatelé se k nim totiž nemohli kvůli válečnému konfliktu dostat.

Tento hrůzostrašný obrázek se vám naskytne v zoo Khan Younis. Byla otevřena v roce 2007 a majitel si na ní dal opravdu záležet. Investoval do ní tisíce dolarů. Jenže to nečekal, co se bude dít.

Vypukla totiž válka mezi Izraelci a Palestinci a ošetřovatelé se tak o zvířata nemohli starat ani jim zajistit potravu. Dostat se do zoo nebylo v jejich silách. A tak zvířata neměla co jíst a pít a sužovalo je šílené vedro. Neměla vůbec žádnou šanci přežít. Jejich smrt tak byla pomalá a bolestivá.

Válečná ofenzíva v roce 2014 trvala skoro měsíc, a tak byla zvířata zanechána napospas osudu. Nedalo se prostě nic jiného dělat. Majitel zoo tak přišel o spoustu zvířat, zemřelo jich asi 65.

Byli mezi nimi i opice, želvy, tygři a lvi. Celou zkázu tak můžete vidět na fotografiích v galerii. Zvířata vypadají jako pomníky, jsou vysušená a bez života.

Mohlo by vás zajímat

Další články