Potřebujete pořádnou dávku adrenalinu? Udělejte si výlet do USA a vyzkoušejte nejnovější atrakci zábavního parku Glenwood Caverns – obří houpačku „Grand Canyon Swing“, která se nachází na strmém skalním útesu tyčícím se nad hlubokým údolím řeky Colorado.

„Je to tak děsivý zážitek, že i já jsem se do ní odvážil vlézt jen jednou. A úplně mi to stačilo,“ řekl o houpačce její tvůrce a majitel Steve Beckley. „Během posledních let jsme provozovali houpačky na mnoha různých místech, ale tentokrát jsme chtěli něco opravdu extrémního,“ dodal.

Grand Canyon Swing je poháněna pneumaticky, díky čemuž se její rameno může pohybovat rychlostí až 50 km/hod. Nad vámi je modré nebe, pod vámi čtyřsetmetrová propast. Není se co divit, že reakce zákazníků jsou smíšené.

„Buď jsou nadšeni, nebo mají strach, nebo oboje. Ti, kteří se právě houpají, obvykle křičí hrůzou – což může odradit některé z těch, kteří čekají na další jízdu. Občas se někomu udělá špatně od žaludku, ale s tím se samozřejmě počítá,“ vysvětluje Steve.

Navzdory tomu je však o pohoupání na Grand Canyon Swing obrovský zájem. A co vy, troufli byste si?