Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Hoši, děkujem! Česko dnes slaví 20. výročí zlatého vítězství z Nagana: Jak to tehdy bylo?

Dnes je to přesně 20 let od chvíle, kdy jsme v Naganu otevřeli zlatou
bránu olympijského turnaje.
Zdroj: Facebook/Český hokej
+ Další 2 fotografie
Dnes je to přesně dvacet let, co naši hokejisté zvítězili na zimních olympijských hrách v Naganu. Pojďte si společně s námi zavzpomínat na dobu, kdy Česká republika zažívala bujaré oslavy.

„Otevíráme zlatou bránu olympijského turnaje! Jsme olympijští vítězové!“ Všichni si jistě velmi dobře pamatujeme euforické volání sportovního komentátora Roberta Záruby, které nastalo poté, co česká hokejová reprezentace vybojovala na XVIII. zimních olympijských hrách v japonském Naganu zlatou medaili.

Ačkoliv měl český tým trenérů Ivana Hlinky a Slavomíra Lenera ze šestice mužstev nejméně hráčů z NHL, byla to sestava disponující velkou silou. Mužstvo se dokázalo sehrát během tří tréninků.

Sportovní experti očekávali, že se o zlatou medaili utká Kanada a Amerika, šance dávali také Rusům. Náš tým na první místo netipoval nikdo.

Kapitánem týmu byl Vladimír Růžička, v bráně ve vynikající formě čaroval Dominik Hašek a Jaromír Jágr (46) byl v nejlepších letech.

V prvním turnaji Češi porazili Finsko 3:0, následovala porážka Kazachstánu. Potom jsme podlehli Rusům. To náš tým poslalo do čtvrtfinále proti Američanům, které jsme přemohli. Následoval zápas s Kanadou – poté, co Hašek vychytal nájezdy, zbýval jediný soupeř: Rusko.

Napínavá finálová bitva s výsledkem 1:0 pro Českou republiku znamenala ohromnou vlnu štěstí a radosti. Češi začali hrdě nosit trikolory a dresy, domy a auta se zahalily do českých vlajek. Hokejisté se pak dočkali velkolepého přivítání na Staroměstském náměstí v Praze.

Související články

Další články