Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Hodně divná třicátá léta: Podívejte se, do jakých hororových klecí zavíraly matky své děti!

Jinak zacházely matky se svými dětmi v dřívějších dobách. Britky je třeba strkaly do klecí visících z oken.

Jiná doba, jiné mravy, ale nejenom všechny matky teď budou asi chytat pořádné mrákoty. Zatímco dnes je v módě nadměrná a úzkostlivá péče, ve třicátých letech minulého století neměly londýnské ženy problém strkat svá dítka do klece. To ale ještě není to nejděsivější.

U čeho se dnešním rodičům musí tajit dech, je skutečnost, že tyto klece byly vybudovány u oken a batolata tak doslova visela v několikametrové výšce ve vzduchu!

I když to z dnešního pohledu vypadá jako týrání dětí, dřívější ženy pro to měly své vysvětlení. Jejich ratolesti se tak prý aspoň nemusely tísnit v dusivých podmínkách městských bytů a byly pěkně na vzduchu, kde mohly sledovat dění na ulici. Klece byly navrženy tak, aby byly pro jejich malé obyvatele zcela bezpečné.

Když se podíváte na archivní video, povšimnete si, že dítě si pobytu v kleci taky užívá. Stejně se ale nelze ubránit pocitům děsu při pohledu na podobná zařízení.

Vložili byste i vy svého potomka do takové konstrukce?

Související články

Další články