Tak tohle je něco pro naše čtenářky-maminky, které mají už svůj první porod za sebou. Některá měla to štěstí, že při pohledu zezadu vypadala ještě jako slečna a těhotenství na ní nebylo vidět. Je ale více těch, kdo znají moc dobře útrapy tohoto požehnaného stavu. Kromě nechutenství či naopak bizarních chutí a nabírání na váze je to hlavně zavodnění dolních končetin.

Oteklé kotníky a nárty jsou poznávacím znamením skoro každé těhotné a je úplně jedno, jestli se zrovna paří v letním městě, nebo bude rodit uprostřed třeskutého února. Všechny matky tak od šestého měsíce začínají pomalu upřednostňovat pohodlí nad módu, hlavně aby ty zatracené nohy měly dostatek místa, vzduchu a tolik nebolely.

Výjimkou je uměle vytvořená celebritka Kim Kardashian, která právě teď čeká své první dítě. Televizní hvězdička, která si postavila vrtkavou kariéru na vpuštění kamer do svého soukromí, podléhá módě až příliš nezdravě a sloní kotníky rve do různých středověkých mučidel, pardon děsně drahých bot, zaškrcuje je různými pásky a pak se s tím ještě chlubí na internetu.

Už i fotografové si všimli tohoto nešvaru, a tak kam Kim vyrazí, tam se objektivy foťáků zaměřují na její poznávací znamení – příšerně oteklé obrovské nohy s děsivě vybouleným kotníkem.

Pohled na její nohy nás bolí za ni. Naštěstí má ale Kim taky nějaký svůj práh bolesti a naposledy se objevila v pohodlných žabkách. Už toho asi pro ni bylo taky dost. Rozhodně je načase.