Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Hasiči zachraňovali lachtany, cirkus je převážel bez VODY! Jeden uhynul, bude mít pomník jako Gaston?

Hasiči zachraňovali lachtany, cirkus je převážel bez VODY! Jeden uhynul, bude mít pomník jako Gaston?
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje, profimedia.cz
+ Další fotografie

Kdy bude krvelačným a nelidským cirkusům konec? Kvůli ignorantským ošetřovatelům v jednom nejmenovaném cirkusu museli na místě zasahovat hasiči. Pokoušeli se zachránit dva lachtany, kteří se v zuboženém stavu váleli v nádrži bez vody. Jednoho z nich se podařilo zachránit, druhý bohužel zemřel. Informaci přinesly novinky.cz.

Zvířata přepravoval cirkus z Frenštátu do Karviné v absolutně nevyhovujících podmínkách. O trpících lachtanech se hasiči dozvěděli na základě telefonátu z tísňové linky. Po příjezdu hasičů byl už jeden lachtan mrtvý, druhého se podařilo zachránit vodou z cisterny. Venkovní teplota v té době dosahovala okolo 30 stupňů. Naštěstí pět tisíc litrů vody lachtanovi pomohlo.

Majitelé cirkusu teď musí čelit trestnímu oznámení z důvodu přečinu zanedbání péče o zvíře. Nicméně trest pro viníka je více než směšný, maximálně šest měsíců za mřížemi nebo zákaz činnosti. Škoda byla vyčíslena na 300 tisíc.

Krutost cirkusů ke zvířatům není nic nového a je to stále omílané téma. To, že jsou zvířata v tomto zařízení týraná a bita, je veřejným tajemstvím, které bohužel nikdo neřeší.

Nebylo by od věci udělat uhynulému lachtanovi pomník, jako má třeba legendární lachtan Gaston (†12), který zemřel při povodních v roce 2002. Mohl by třeba upozorňovat na týrání zvířat v cirkusech.

Outsider a Insider: Kabát z ostudy v šatníku Miss World Kuchařové a pomsta Tiffany RichBitch

Související články

Další články

Nejnovější kauzy