Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Halloween na Google: Na nejnavštěvovanější stránce v Česku si dnes můžete zařádit

Halloween na Google: Na nejnavštěvovanější stránce v Česku si dnes můžete zařádit
Zdroj: Google
Google vyhledávač
Nejnavštěvovanější stránka celého světa opět boduje. Google si na každý svátek, prázdniny, či jakékoliv jiné významné dny připravuje pro své návštěvníky takzvané Google Doodle. Zábavnou formou tak připomíná důležité události, které by neměly zůstat opomenuty. Jinak tomu není ani dnes při příležitosti Halloweenu. Co si pro nás Google nachystal?

Google je světově nejpoužívanějším internetovým vyhledávačem. Každodenně obslouží přes dvě miliardy dotazů. A aby svým návštěvníkům poskytl ještě něco navíc, připravuje při každé významné události takzvané Google Doodle. Připomíná lidem svátky, výročí a různé zajímavé dny, které stojí za zmínku. Ne všechny jsou celosvětově přenositelné. Google Doodle z anglicky mluvících zemí tak často na českém Googlu neuvidíme. Z Halloweenu se ale stává tradice, která postupně zachvacuje celý svět. Původně anglosaský svátek si vydobývá své pozice i v Česku.

Google Doodle je vždy vymyšleno tak, aby to pro návštěvníky bylo zajímavé a oni měli chuť se podívat, co se oslavuje tentokrát. Dnes se celosvětově slaví Halloween, což je svátek, při kterém se všichni převlékají do strašidelných kostýmů. I logo Googlu se dnes převléklo

Tvůrci si pro nás připravili interaktivní hru. Návštěvníci stránky jednoduše kliknou na logo a zábava může začít. Vyberete si dveře, které se vám po kliknutí otevřou. Za každými dveřmi na vás pak čeká strašidelné zvíře jako například netopýr, tarantule nebo panter. U každého z nich si pak můžete zvolit: buď koledu, nebo něco provedu. V pozadí zní tóny děsivé písně a celá hra je laděna do barev Halloweenu.

Už jste to vyzkoušeli?

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy