Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Hackeři odcizili přes 400 milionů hesel z erotických webů! Jste v ohrožení i vy?

Uživatelé amerických erotických stránek, pozor! Pokud jste registrováni na takovýchto stránkách, možná jste v ohrožení i vy. Hackeři odcizili přes 400 milionů hesel uživatelů z celého světa. Až čtvrt milionu z nich je s doménou seznam.cz. Možná jste v ohrožení i vy!

Oběťmi útoku drzých hackerů se staly servery Adultfriendfin­der.com, Penthouse.com, Cams.com a Stripshow.com. Pokud jste registrovaným uživatelem některého z těchto portálů, možná jste se obětí hackerů stali i vy. K úniku dat došlo již minulý měsíc, informace se však uveřejnila až nyní. Za tento únik dat může chyba serveru Adultfriendfin­der.com. V ohrožení je přes 400 milionů uživatelů z celého světa a téměř čtvrt milionu Čechů.

K úniku dat ze serveru Seznam.cz prý nedošlo. Nejvíce vystaveni ohrožení jsou uživatelé, kteří používají jednoduchá nebo stejná hesla. Jestli máte stejné heslo pro více portálů, webů nebo účtů, porušujete tím zásadní bezpečnostní pravidlo internetu. Vaše hesla by měla být pokaždé jiná a obsahovat minimálně šest až osm znaků, mezi nimi střídavě malá a velká písmena a číslice. K zapamatování nic moc, ale bezpečnost je bezpečnost.

Mohlo by vás zajímat

Další články