Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

GOOGLE slaví 20 let! Víte, jak a kde vznikl? Podívejte se na unikátní fotky

Google slaví 20 let!
+ Dalších 11 fotografií
Dnes je to 20 let, co vznikl Google. Vyhledávač, který používají miliony lidí a bez kterého si většina z nás nedovede představit svůj život. Pamatujete si, jak vypadal, když byl ještě v plenkách?

Právě dnes slaví Google svoje 20. narozeniny. Firmu Google Inc. si nechali zaregistrovat 4. září 1998 Sergey Brin a Larry Page. Jednalo se o dva studenty americké Stanfordovy univerzity. Vlastní firma vznikla v garáži jejich kamarádky Susan Wojcic. Ta se pak stala jejich první marketingovou ředitelkou a na svědomí má loga Googlu.

Už v prosinci 1998 zařadil časopis PC Magazine Google na svůj seznam sta nejlepších webů. V dubnu 2004 spustil vlastní e-mailovou službu Gmail, V únoru 2005 se zrodil mapový server Google Maps a v roce 2006 koupil za 1,65 miliardy USD YouTube.

Dva studenti ze Stanfordské univerzity u knih a kávy přemýšleli, na čem zbohatnout. Hledali nějaký výnosný byznys, který by jim zaručil spokojený život v bohatství a zároveň by byl užitečný pro lidi. Larry Page a Sergey Brin se rozhodli vytvořit vyhledávač…

Nejdřív dali vyhledávači jméno BackRub. Později ho přejmenovali na Google. Název vznikl od slova „googol“, což je matematický termín pro číslo jedna, za kterým jsou stovky nul. Oba muži měli velký talent a přesně se trefili do toho, co lidé potřebují. Většina z nás si bez Google ani nedokáže představit svůj život! Tento nejrozšířenější vyhledávač znají miliony lidí po celém světě. Studenti v to ani nedoufali a stali se z nich miliardáři.

Google převálcoval všechny ostatní vyhledávače a klade důraz i na vyhledávání frází.

Pamatujete si, jak vypadala homepage Googlu před 20 lety? A jak se Google vyvíjel? Podívejte se do galerie.

Mohlo by vás zajímat

Další články