Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

GLOSA: Dagmar Pecková, Její Výsost Urážedlo I. Stejná pavlač s Žilkovou a Kuchařovou

Veronika Žilková, Dagmar Pecková a Taťána Kuchařová.
Zdroj: profimedia.cz/koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
GLOSA

GLOSA: Operní divy Dagmar Peckové (61) si řada znalců této královské disciplíny umění obrovsky vážila. Za svou kariéru toho dokázala spoustu. Avšak nyní své renomé stylem, který řadě lidí může připomínat „pavlačovou drbnu“, nepochopitelně zadupává do země.

Dagmar Pecková: Falešná morální nadřazenost

Umělkyně Dagmar Pecková se v posledních letech pouští do všech možných kolegů a kolegyň. Ponížila Lucii Bílou, ošklivě se dotkla nejcitlivějších strun další operní hvězdy Evy Urbanové, později také zesměšnila projekt 4 Tenoři a naposledy se jejím terčem stala mladší operní diva Andrea Tögel Kalivodová.

A ještě cítí morální nadřazenost, protože se bůhvíproč domnívá, že to všem nandala oprávněně. Že za tím mnozí vidí spíš zhrzenost, závist nebo nepřejícnost stárnoucí legendy, to jí je srdečně jedno.

Copak o to, třeba má i v něčem pravdu (i když v čem, to netuším), třeba někteří z kritizovaných umělců dělají v jejích očích skutečně uměleckou šmíru. Jenže všechno je to od ní ve stylu, který bychom očekávali ve tři ráno v baru nebo u sešlosti místních drben v neděli v kavárně u dortíku a kafíčka.​ Prostě jí to není hodno. Ale třeba je, třeba si člověk jen dělal plané iluze.

Pavlač

Tak nějak by člověk od ženy, která se živila operním zpěvem, čekal docela jinačí úroveň. Ne tedy, že se zařadí po bok Veroniky Žilkové nebo Taťány Kuchařové, které se zostudily před národem svými kampaněmi proti svým ex. Ty aspoň cítily ublíženost a určitou křivdu od svých bývalých blízkých, tady se ale útočí na úplně cizí lidi. V kategorii Pavlač roku by za mě proto získala první cenu.

A třeba by bylo fajn, kdyby nelhala, což se zdá, že se opravdu stalo, když o Kalivodové prohlásila, že ji vyhodili z Národního divadla, což sám stánek vyloučil.

Proč si ubližuje

Připadá mi, že Dagmar Pecková se cítí jako samozvaný maják pravdy, který svých pár příznivců na Facebooku nadchne vždy, když na někoho plivne jedovatou slinu. Ve finále to ale ubližuje spíš jí samotné, ztrácí tím nepochybně kredit a renomé. Ale asi jí je to už jedno.

Oční kontakt

A ještě dovětek: sledoval jsem její rozhovor s Tomášem Poláčkem pro G.cz v pořadu (Ne)blázni a šokovalo mě, jak prakticky skoro vůbec nebyla schopná podívat se tázajícímu do očí. V životě jsem pár takových lidí zažil a vždy se nakonec ukázalo, že to byli lidé s velkými osobními problémy, ale i falší a přetvářkou v sobě.

Nic dobrého z těchto lidí, kteří neuměli udržet oční kontakt, nikdy podle mých zkušeností nevzešlo. Ale věřím, že tohle je jen náhoda a Pecková možná bude první výjimka z tohohle pravidla odkoukaného ze životní praxe.

A dovětek číslo dvě: paní Dagmar má pocit, že když někdo kritizuje její chování, že to dělá na popud nějakých producentů. Mohu ji ujistit, že s Janisem Sidovským (4 Tenoři) jsou mé vztahy pod bodem mrazu a že je to pro ni možná překvapení, ale ani já nepotřebuju od nikoho službičky nebo peníze, abych napsal, co si myslím…

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy