Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Frustrovaný Matěj Stropnický zahrál na rasistickou notu: Vláda bílého muže je u konce, tvrdí

Matěj Stropnický je novým odborníkem na americké volby.
Zdroj: profimedia.cz
GLOSA: Matěj Stropnický (SZ) má jeden zajímavý dar - jak otevře pusu, tak se ztrapní. Poslední jeho výrok o "bílém muži" je toho jasným důkazem.

Matěj Stropnický se netají tím, že v amerických prezidentských volbách fandil Hillary Clinton. Jenže ta odešla poražena a do Bílého domu se stěhuje magnát Donald Trump.

A Stropnickému to vadí. Kdyby mohl, tak by každého Američana osobně poučoval, proč je vítězství Donalda Trumpa černým dnem pro Ameriku. Jenže tohle není proveditelné, a tak Stropnický zuří alespoň na svém Facebooku.

„Vítězství Trumpa je zoufalý pokus o návrat nadvlády bílého muže ve světě, který již bílým mužům nepatří. Je to dávno úplně stejně i svět bílých žen a také svět mužů a žen jiné pleti, jiných vyznání, jiných kultur. Trump svůj svět včerejška, s jehož hluboce minulým programem kandidoval, nedokáže vrátit. Hrozí, že se jeho éra v USA bude vyznačovat nárůstem nerovností, etnickou i kulturní polarizací, silovými řešeními, nárůstem nesnášenlivosti a posléze nepokojů. Jelikož jsou však USA světová velmoc, přenesou se tyto projevy pravděpodobně i do dalších částí západního světa, na prvním místě do Evropy. Pořádky současného světa, na nějž jsme zvyklí, jsou pro většinu obyvatel planety nespravedlivé a ponižující – a Trump je chce s pomocí falešných slibů upadající střední vrstvě v USA obnovit a uchovat silou,“ analyzuje americké volby syn ministra Stropnického.

Stropnický zřejmě nepochopil, že Američané nevolili na základě toho, jakou kdo má barvu pleti. Ani nevolili podle toho, co má kdo mezi nohama. Trump dostal hlasy od žen, dostal je od Afroameričanů a dostal je i od Hispánců. Stejně tak Hillary Clinton dostala hlasy i od bílých mužů.

V těchto volbách nešlo o to, kdo získá hlasy bílých, černých, žlutých… Tyhle volby byly o tom, kdo získá hlasy nespokojených. A tady jasně bodoval Trump.

Stropnický tak hledá rasistickou linku někde, kde není…

Související články

Další články