Mireille Knoll byla Francouzka židovského původu, která přežila holokaust. Přesto byla kvůli svému původu ubodána jedenácti ranami nožem a zapálena ve svém bytě. Francouzská média hovoří o tom, že oběť svého útočníka znala.

Hned prvotní stopy vedly k sousedovi (29), který byl dle deníku Le Parisien nedávno propuštěn z vězení. Mireille ho vídala už od jeho dětství. Kdyby nezačal koketovat s radikálním islámem, možná by k hrůznému činu vůbec nedošlo. Ten následně udal jedenadvacetiletého bezdomovce. „Jak to může někdo udělat staré ženě? Bylo jí pětaosmdesát. Měla parkinsona, nemohla se hýbat a neměla peníze. Tak proč ji zabili,“ táže se její syn Daniel Knoll ve videu.

Útočníci si mohli myslet, že nebohá stařenka má jakožto židovka spoustu peněz. Ve skutečnosti neměla nic a nakonec přišla i o holý život, o který se teď bojí většina francouzských židů, kteří uvažují dokonce o návratu do Izraele. Útoků s rasovým motivem totiž přibývá zvláště od muslimských teenagerů. I přesto se spousta z řad židů rozhodla protestovat proti bestiálnímu činu, který Francii tak zasáhl.

Vraždu pochopitelně odsoudil i francouzský prezident Emmanuel Macron a starostka Paříže Anne Hidalgo vyzvala lid k protestu dokonce na svém twitterovém účtu. „Vyzývám všechny pařížské voliče, všechny Pařížanky a všechny Pařížany, aby se ve středu zúčastnili pochodu k uctění památky Mireille Knoll,“ prohlásila. Je zřejmé, že se židé bojí, ale pořád proti antisemitismu bojují.