Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Francouzská herecká ikona zemřela: Zazářila i ve filmu Brutální Nikita!

Jeanne Moreau ve filmu Brutální Nikita.
+ Další 3 fotografie
Ve věku 89 let zemřela jedna z nejznámějších francouzských hereček Jeanne Moreau. Zkolabovala ve svém pařížském bytě, kde ji našla uklízečka. Patřila k největším hvězdám francouzské nové vlny a dokázala se prosadit i v Hollywoodu.

Jeanne Moreau se objevila v desítkách filmů a kromě herectví se věnovala i scénáristice, zpěvu a režii. Diváci ji znají z filmů Jules a Jim, Výtah na popraviště, objevila se v adaptaci Kafkova románu Proces a také ve známém filmu Brutální Nikita.

Její otec byl restauratér, umělecký talent zdědila po mamince tanečnici. Prosadila se hlavně v padesátých a šedesátých letech. Nebála se v umění experimentovat a nerada zůstávala na jednom místě. Pracovala s předními režiséry a získala několik hereckých ocenění.

K jejímu skonu se již vyjádřil i prezident Emmanuel Macron, který ji označil za „legendu filmu i divadla, herečku, která životem proletěla jako tornádo s absolutní svobodou“.

Mohlo by vás zajímat

Další články