Předával jsem ve Státní opeře cenu, všichni se mi klaněli, nesl jsem se jako páv a odháněl áčkové ksichty, co somrovaly o mou pozornost…

No dobře, zkoušku jsem strávil psaním závěti a na přenos jsem vešel bokem s ochrankou, prošel jevištěm ve svěrací kazajce a vzal dráhu, než mě někdo sejme, ale i tak jsem stihl nasávat atmosféru a vstřebávat dojmy, které často dost kontrastovaly s těmi mými…

Na poradě jsem ráno dostal úkol uzavřít Slavíka 2014 na eXtra shrnutím postřehů.

Tady jsou…

1. Ewa nezklamala – vůbec nemluvila o jídle a brutálně na sobě maká! A přišla o hvězdu pohřbu!

Ewa to má s eXtra těžký. Desítky článků o tom, jak je hrozné trápit teenagerky kultem těla a ji zadkem, ale prostě popová zpěvačka musí vypadat a Ewa ve svých horších obdobích nevypadá, protože žere a odmítá se sebou něco dělat, což je v pohodě, ale pojďme si to přiznat. Nasrané maily matek děvčat, že jsme idioti, nasrané fanynky, že „Ewa vypadá jako každá normální holka“… A Ewa? Protože se leitmotivu poslední SuperStar chytla i konkurence, a to i polská a slovenská, má zpěvačka rok potřebu v KAŽDÉM rozhovoru mluvit o tom, že si z toho nic nedělá, aby mezitím 3× oznámila, že cvičí a přece jen na sobě maká. Její poslední dietu a anonci, že konečně zhubla + vyretušovaný pictorial z prestižního týdeníku mám v tiskové zprávě a je super, že Ewa přece jen na sobě začala makat, což vypadá tak, že už nemluví o ničem jiném než tom, že maká/nic si z tloušťky nedělá, 5× do týdne komunikuje, že je zhublá, ale je to fuk, páč to neřeší, aby na Slavících v rozhovoru řekla, že má i jiná témata, pohovořila o těle a následně si na sebe vzala šaty sice pěkné, ale zdůrazňující jediné – je třeba schovat ten zadek, což se „podařilo“… Fakt bych té holce přál, aby si udělala jasno, jestli se má ráda taková, jaká je, nebo nemá, ale nehodlá s tím nic dělat, nebo nemá a fakt s tím něco hodlá dělat. By the way, víte, proč nás podle mě ještě Wronka nezažaloval? Protože se mu líbí, co po Ewě chceme, ale pst, je to tajné. A ještě drobnost, mám z fotobank a jejich momentek pocit, že nebyla na mejdanu, což zaváhala, protože prosrala největší hvězdu pohřbu Ivety Bartošové i s doprovodem snoubence, který je proslulý tím, že nikdy netoužil po slávě. Jinak Honzo, super chic fashion inovace s tím ustřiženým bílým tričkem do tučňáka, to podle mě pofrčí díky tobě celou zimu v Londýně.

2. Skvělá Lo Hrůzová, které není pomoci

Mám tu holku rád, je mi něčím sympatická. Omlácená životem, marketingově nepoužitelná, nekonformní slezská vítězka Hlasu, byla neuvěřitelná. Suverénně nejlepší pěvecký výkon večera. Byla milá, strčila si mou vizitku a dar v podobě dlouhých papírků do podprdy, řekla mi, že je šťastná, že díky výhře už je jen chudá a ne chudá s dluhy na sociálce a zdravotku, k tématu chlapi utrousila, že miluje člověka, který už nežije, že by do Prahy šla asi, ale neví, a že po nás nic nechce a chtít nebude, i když mám pravdu v tom, že jestli myslí kariéru zpěvačky vážně, má jen jednu titěrnou a zřejmě prosranou šanci teď. Zvláštní holka s tajemstvím, nevím proč, ale asi bych jí, kdyby se proslavila nebo ufetovala, to je fuk, nedokázal v textu ublížit. Ztělesněná živočišnost a talent, který zapadne. Pro mnohé divná slepice, pro mě jasná Slavice…

3. Kdy mi Petr Kolář a další rozvedení poděkují, kurva drát?

Partyšová se mě v rozhovoru v zákulisí ptala, kdy už přestanu ničit životy lidem. Krom toho, že jsem dávno nikoho nerozvedl (eXtra je jiný typ bulváru než Spy, který se na nevěru zaměřoval), jsem jí drze opáčil, že jsem těm lidem pomáhal. U Petra Koláře a jeho biletářky dokonce čekám na docenění. Moji foťáci ho tehdá načapali, jak si to s milenkou rozdává v autě za vesnicí. Následoval skandál a rozvod, který jsem „podváděné“ paní Kolářové „okořenil“ odhalením jejího vlastního milence, což ji muselo před prvním stáním velice potěšit. Takže o děti se Petrovi hned bojovalo lépe. Následně jsme získali návrh dohody manželů, který viděli do té doby jen 4 lidé na světě (Kolář, Kolářová, její milý a jeho advokátka, která ji pro milenku šéfa psala) a já nikdy nikomu neřeknu, jak jsem se k němu dostal. Následně jsem se Kolářovi vysmál v článku, že je idiot, který neví, že to je celé dost zištné a podle mě se na tom podílel šamstr jeho manželky a tedy to nemůže být košer, což byla podle mě pro mistra dost podstatná informace, která mu také pomohla s vyrovnáním. Dnes jsou oba nové páry šťastny a pospolu a se vším smířené a spokojené. Nenachytat tehdy Petra při tom záletu na poli, možná se dodnes všichni čtyři vzájemně podváděli a nenáviděli. Nemyju si nad tím ruce, ale něco na tom bude, ne? Petře, pořád čekám..:-)

4. Úchylná fotka, se kterou si nevíme rady

Nejdivnější fotka z pěti set v nabídce. Divná lóže, divní lidé. Napadá mě u ní sada otázek. Na co divně čučí pán vlevo? Na Bendiga s tučnákem místo trička a jeho zlatokopa? Na mě na scéně? Nebo na publikum, které mi málo tleská a jemu to přijde nechutné? Ale proč netleská taky? Proboha, co tam dělá Vágner, kterého tam objektivně nemohl pořadatel pozvat? Evidentně vysomroval jeden lístek, jinak by tam snad byl s partnerkou? Jo, že ty ses vetřel jako účinkující a pak jsi obsadil druhou řadu v lóži nějakých nešťastníků, kteří tak divně koukají, protože nečekali společnost? Proč paní vpravo vypadá jako Jakubisková – Horváthová, ale asi není, protože nevidím nikde zmateného Jakubiska a okolo frontu věřitelů, co mávají fakturami se splatností v roce 1998? Proč jsem tak zlý? Co když to je Petr, jeho paní a jejich majordomus a Petra pozvali na Slavíka na Nově, protože na Primě čurdaří ve VIP zprávách a ta lóže mu patří? Nezávidím mu náhodou? Vždyť mě nejen že nezvou nikdy, ale ani letos, kdy jsem účinkoval v programu, mě nejenže neposadili (popravdě, nevyužil bych toho, v opeře jsem večer byl deset minut a šel zpátky na karty mezi opravdové přátele), ale ani mě nepozvali na poslavičí večírek, což nebyl problém si vysomrovat (jsem mocný šéfredaktor Novotný, na rovinu nevím o party, kam bych se neuměl „pozvat“), ale styděl bych se přiznat, že ještě pozván nejsem. Ty vole, a co když to v tomhle článku uvidí Libor a kamarádi a vůbec lidi, co nechci, aby věděli, že mě nepozvali na večírek po Slavících… A proč jsem sem tu fotku vůbec zařadil?

5. Debil na jevišti

Kdo a jak měl původně cenu předávat a proč na to nedošlo, je tak privátní záležitost, že ji musím nechat spát už z podstaty. Nově jsem následně na pokyn, že předám cenu já, že mě tam chtějí strašlivě poděkoval, ale řekl jí i věrnému příteli Boučkovi, že tam nepatřím, nehodí se to, prostě jasně že mě to potěšilo, ale já nemůžu přijít na jeviště v opeře v saku nadutě předat jako lev bulváru cenu, protože nejen že to uvede do rozpaků diváky v sále (polovinu jsem vláčel blátem bulváru sice po právu a bez prohraného soudu, ale vláčel, některé roky, jednoho přítomného jsem dokonce myslím rozvedl dvakrát, respektive jednou rozvedl a následně mu zlikvidoval i zasnoubení, neb je to nevěrník non plus ultra a nedalo mu to) i u televizí, ale také ostatní účinkující vzadu, nechci se dělat zajímavým a nemám problém se komukoli podívat do očí, ale představa hloučku ve složení Farna – Gottová – Partyšová – Bílá, který kouří a já přijdu s cígem u huby a řeknu „Čau holky, jak to jde?“, kterou mi nastínila manželka, mi přišla strašná. A tak jsem navrhl, že to předám, ale po svém, abych se shodil a ukázal nadhled ještě dřív než kdokoli v sále protáhne ksicht. Přijetí bylo vlažné, jak jsem čekal, ale zdaleka ne takové napochodovat tam jako haur. Co řeknu dcerám, až se mě jednou zeptají, zdali jsem taky někdy měl podobnou čest, to opravdu netuším, ale stálo to za to už za ten záběr, jak Ivana sjela velkorysého Karla, který pobaveně tleskal o poznání déle, než měl dovoleno, respektive který přes zákaz zatleskal vůbec.

6. Miss afekt s ukulele, zadkem a ambicemi, která mi nic neprovedla, ale stejně je divná

Elis – objev roku. Dívka ze stáje kamaráda Petra Šišky. Dobrej šíbr, slušnej kluk, nemít Markéta Konvičková jeho za zadkem s taktovkou a kontakty, neměla šanci, hotovo dvacet. Ale maká na sobě (Ewo, vidělas, co udělala se svým zadkem, když Šiška bouchnul pěstí do stolu, což si k tobě Wronka zatím nedovolil, protože tě potřebuje happy?) a Petr jí nevím proč věří, všechno O.K., ale o perspektivě Elis mě bude muset ještě přesvědčit. Připadá mi afektovaná, tuctová, ujetá, ale hlavně nezajímavá a i když má nesporný talent, neznamená to nic, protože talent je fakt to poslední, co dnes v šoubyznysu potřeba. Měl bych ještě pár poznámek ke kategorii Objev roku jako takové a k zákulisí show, ale nechám je spát, Elis to bude mít těžké i bez nich a hlavně, koho to zajímá. Jo, to ukulele, nebo co to je, je sexy, ale to by na sobě musela mít jen to ukulele a cvičit jako Konvičková… Ježíši, co to melu, stop!

7. Disproporce večera

Sám jsem tlusté prase a Halinu mám rád, fajn ženská, ač se moc neznáme, vím to z těch pár kontaktů. Jen mě ta fotka prostě zabila, no. Neposmívám se jí, ač vím, že by byla nad věcí, ale ten kontrast je prostě legrační a hotovo dvacet.

8. Anděl v temnotě

Světlo v pro mě divném tunelu a prostředí, kde jsem se necítil ve své kůži. Lucce Šilhánové to moc slušelo, těch patnáct minut ryzí pohody a pokecu bez špetky falše nebo přetvářky mě pohladilo po duši. Mám tu holku strašně rád. Nepatří do šoubyznysu, je to pravdoláskařská rychlošípačka, která nemá povahu na prostředí, kde se loktaří a švindluje, protože jinak to nejde. Vím, proč přišla, vím, proč už nikdy nepůjde, a není to důležité. Pro mě bylo důležité, že tam byla a cejtil jsem, jak mě ráda vidí. Sentimentální kravina, já vím, ale já měl napsat, co mi zůstalo v hlavě, a čtvrt hodiny s ní mě ten večer zachránilo od deprese. Díky, Lucko, na tebe já nedám dopustit a v tý Ranní show prostě chybíš, jen se to nesmí říkat!

9. Překvapení ne večera, ale dekády!

„Pavle, tys tu byl na zkoušku, dělej, co je to překvapení?“ ptaly se kolegyně hyeny o reklamním předělu a já věděl hovno, ale dělal jsem haura, že přijde Rychtář, Alain Delon nebo Sepéši. Popravdě mi to bylo fuk, ale ráno mi to nedalo se nepídit na internetu, jestli poslední předávající fakt nebyl Bruce Willis nebo královna Alžběta. Když jsem zjistil tu „bombu“, trošku jsem litoval, že mi to nedalo, protože tohle mi mohlo klidně dát.

10. Frajer všech frajerů a grand s nadhledem!

Víc k té fotce říkat nebudu, snad jen „Libore, kamaráde, měls recht, už kvůli tomuhle záběru to za to stálo“.

Tak zase za rok, přátelé. Teda jestli mě pozvou:-)-*