Jasně, já vím, že Tereza Kostková (37) je hodná holka a že je to strašné, že se rozvádí, a že zlému bulváru do toho nic není, je to jejich věc!

Jenomže podle mě to jejich věc není, a navíc mě hodně štvou mediální tanečky okolo toho všeho. Co si takhle říct, jak je to doopravdy? A na férovku.

Já vám říkám, že jsem dlouho od kamarádek hereček poslouchal historky o tom, že Kracik je jakýsi „Franta Ringo Čech Divadla pod Palmovkou,“ o tom, že je ochoten se s členkou souboru „zapomenout“, i když je žena na jevišti, o tom, že ta to prostě musí vědět, a o tom, že to, že sem tam dostane něco z protekce, se prostě nediskutuje a je tam bráno jako fakt.

Petr Kracik (55) za pár týdnů Pod Palmovkou skončí, a tak pro Terezu nebude mít smysl se dále ztrapňovat kvůli rolím a přímluvám všude možně. Na to byli Kracik s otcem dobří, ale už nejsou dávno potřeba. Je krásná, oblíbená a jistě si najde adekvátního partnera, který bude stejně starý jako ona, bude s ním zábava v posteli a nebude jí zahýbat.

Kracik, vynikající režisér a divadelník, zcela přirozeně, a bývá to fakt dobrým zvykem, sejde a během několika let se uchlastá k smrti po boku lehkých děv (dokud na ně bude) a prázdné skleničky a vzpomínek, případně dostane ještě někde práci v menším divadle, kde bude chvíli oblbovat členky ansámblu.

Na příběhu není nic nelogického, skandálního, nechutného. Až na to, že je nechutně předvídatelný a herečka je při něm zbytečně šetřena a všichni dělají, jako by problémy měla nikoli s nevěrným manželem, ale Lordem Voldemortem.

Kracik prostě nemohl a nechtěl jíst každý den špagety a Tereza má na prvním místě role a děti. Role už jí budou dávat jiní a děti zvládne sama, tak šel nevěrník od válu. Tečka!

Ano, já vím, jsem kretén, ale za tu pravdu mi to stojí.