Dnešní informace Blesku, že se Markéta Hrubešová rozvádí, nám v redakci ani nestála za překvapivý pohled nebo alespoň jeho předstírání.

Ostatně všichni tu dobře znají mou story, jak jsem ještě jako šéfredaktor týdeníku Spy, který si lebedil v rozkrývání nevěr, zjistil, že manžel Hrubešové, fotograf David Kraus, jaksi to, ehm, teď abych nenapsal něco žalovatelného, ale co, kašlu na to, prostě jsem si byl jist, že má Kraus „kamarádku“, se kterou si aktuálně rozumí lépe než s vlastní manželkou, což bylo zřejmé.

Samozřejmě jsem se rozhodl, že Hrubešovou okamžitě rozvedu poté, co Krause vykoupu v mimomanželské aféře, kterou jsem ale potřeboval především nafotit, což neměl být problém, neboť někdo z okolí Krause mě navedl tak, že by ho usvědčil i týdeník Květy.

Jenomže to bych to musel mít komu zadat. Krause totiž nechtěl sledovat nejenže nikdo z mých lidí, ale ani z externistů. Buď to byli kamarádi, nebo respektovali stavovskou čest, já nevím, ale poprvé v životě jsem se jako šéfredaktor bulváru dostal do situace, kdy jsem nevěděl, koho na celebritu poslat s jistotou, že ji nebude varovat.

Absolutní paranoia, kterou jsem málem vyřešil tak, že jsem jel Krause sledovat sám.

Možná jsem to měl tehdy udělat.

Mám pocit hraničící s jistotou, že by se Hrubešová rozváděla o dva až tři roky dřív…