Profesionální fotografka Jamie Clauss fotila stejně jako mnoho jiných jejích kolegů v oboru v ateliéru taky těhotné matky a jejich novorozené děti. Studiové fotky bez špetky nápadu, jedna za druhou, jako na běžícím páse.

Ve studiu s ní pracoval její kamarád Jan Renegar a oba si z toho často dělali legraci, že dneska už snad ani nikdo nechce nic jiného než fotky s mimískem. Jednoho dne zůstali sami v ateliéru nachystaném na focení a najednou přišel nápad jako z čistého nebe.

Jan Renegar a jeho přítelkyně Chase, oba také fotografové, ale dělají hlavně svatby, jsou ještě bezdětní, ale namísto mimina chovají Jack Russell teriéra.

„Oba byli úplně přirození,“ řekla pro People.com fotografka. „Jan si postěžoval, že je sice otrava pořád fotit miminka, ale zároveň dodal, že by taky nějaké chtěl už mít, abych mu udělala fotky. Tak jsem navrhla, že by místo dítěte vzali svého psa.“

Jejich teriér navíc dost nechtěně pomáhal tím, že během focení začal usínat, takže se opravdu choval jako novorozeně. Vznikly z toho neuvěřitelně vtipné snímky, které se jednak vysmívají stereotypům studiových fotek s miminem, ale zároveň by je vlastně chtěl doma každý…