Nedávno jsme vás informovali, že vlajka Islámského státu už vlaje v některých oblastech Balkánu – psali jsme ZDE.

Přes Balkán proniká do Evropy ale také ženská obřízka. „Nechvalně proslulá lokalita kolem horské vesnice je známá nejen jako líheň teroristů, ale také jako místo, kde je praktikována mezi místní komunitou radikálních vahábitů ženská obřízka. Tito vyznavači sunnitského islámu obřezávají své manželky, aby nemohly při souloži zažívat orgasmus. V drtivé většině se tamější obřízka provádí odstraněním klitorisu,“ píše web TN.cz.

„Nechtěla jsem nosit hidžáb, a tak manžel přišel s jiným požadavkem. Chtěl mi odstranit klitoris, což byl více jeho výmysl než nutnost pro manželku vahábita. Život mám již teď úplně zničený,“ říká bývalá manželka vahábita ze Sandžaku.

ženské obřízce vědí své také v Srbsku. V nemocnici v Bělehradě už zachraňovali ženu, které se manžel pokusil odstranit klitoris. Informaci přinesl Večernji list.

Ačkoliv se zdá, že ženskou obřízku poznal svět s příchodem islámu, není tomu tak. Africké kmeny ji praktikovaly dávno před vznikem Koránu. Přesto je to problém, který v současné době známe hlavně z muslimských komunit. Islámský stát například v iráckém Mosulu nařídil povinné obřezávání žen. Úřednice OSN Jacqueline Badcock pro BBC uvedla, že byl v Mosulu vydán náboženský edikt, kterému se mají podrobit všechny ženy ve věku 11 až 46 let.

Ženská obřízka je ale problémem i ve Francii, Velké Británii, Skandinávii, Německu a Belgii – tedy v zemích, kde žije početná muslimská menšina. Odhaduje se, že v Evropě žije až půl milionu obřezaných žen! Jak probíhá krvavá „operace“? ŠOKUJÍCÍ VIDEO NAJDETE ZDE.

„Ve Velké Británii je ženská obřízka postavena mimo zákon od roku 1985. Hrozí za ni až 14 let za mřížemi. Odhalit a dokázat, co se děje v tradiční muslimské rodině, je ale pro úřady velmi složité. Lépe se to dokazuje, pokud se k ženské obřízce nechá přemluvit lékař. Velká Británie řešila v roce 2010 případ, kdy obřízku vykonal lékař na naléhání jiného muže,“ píše TN.cz.

Podle odborníků známe tři základní typy ženské obřízky. Rovnou říkáme, že jeden je horší než druhý. Klitoridektomie – Při této operaci dochází k odstranění klitorisu a někdy i malých stydkých pysků. Faraonská obřízka – Při tomto zákroku dochází k odstranění malých i velkých stydkých pysků a klitorisu. Rána je pak sešita tak, že po odhojení zůstane jen malý otvor pro močení a menstruační krev. Při svatební noci je pak žena naříznuta, píše wikipedia.org. Třetím typem pak je sunna cirkumcize – Jedná se o arabskou tradici, při níž by měla být odstraněna pouze předkožka klitorisu. Často je ale odstraněna i špička klitorisu.

Kromě obrovské fyzické bolesti zažívají ženy celoživotní duševní trauma. Obřezané ženy mají problémy s vyměšováním, se sexuálním životem, porodem nebo menstruací. Život se zmrzačenými genitáliemi přestává být životem. Je to jen utrpení.