Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Těžký osud herečky Dany Medřické: Zemřel jí roční syn i celoživotní láska

Dana Medřická nás opustila před 35 lety. Jaký byl její osud?
Zdroj: Facebook Supraphon/Zlatá šedesátá
+ Dalších 5 fotografií
Patřila vůbec k nejvýraznějším osobnostem české herecké scény. Zavzpomínejte společně s námi na těžký životní osud herečky Dany Medřické. V lednu to bylo již 35 let ode dne, kdy náhle zesnula.

Ačkoliv se známá herečka dožila relativně nízkého věku 62 let, stihla toho požehnaně. Ať už bychom se bavili o desítkách rolí ztvárněných pro televizní obrazovky, nespočtu divadelních představení, nebo o jejím soukromí.

Šťastné manželství s hereckou legendou Václavem Vydrou starším ustálo dokonce smrt prvního dítěte. Poprvé herečka otěhotněla v 25 letech a porodila syna, který nesl jméno po svém otci. Miminko bohužel po dlouhé nemoci zemřelo. V den jeho pohřbu dokonce statečná Medřická odehrála divadelní představení.

Slavný pár se z tragické události oklepával dlouhých deset let. Teprve v roce 1956 porodila Medřická další dítě. Tím je dnes známý herec Václav Vydra, který tak nese jméno nejen po svém otci, ale i po bratrovi.

Další roky po narození druhého syna patřily k nejplodnějším v hereččině kariéře. Štěstí v rodině vydrželo ovšem pouze do roku 1979, kdy zesnul její manžel Václav. Ze smrti celoživotní lásky se Medřická vzpamatovávala dlouhé roky.

Trvalo to sice několik dalších let, ale Medřická se opět smířila s nepřízní osudu. Seznámila se se Španělem Artemiem, který žil v 50. letech v Praze, a patřil k jejím velkým obdivovatelům. Stal se jejím druhým manželem a druhou velkou láskou. Společné chvíle si ale užili pouze rok.

Medřická skonala náhle v roce 1983. Tragickou náhodou k tomu došlo během dnů, kdy se herečka necítila dobře, a sama navštívila lékaře. Ten nařídil EKG vyšetření, které ovšem Medřická odsunula kvůli premiéře divadelního představení svého syna. Kdyby šla na vyšetření o několik dnů dříve, třeba by se povedlo odhalit příčinu infarktu, na jehož následky posléze v nemocnici zemřela.

Související články

Další články