Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Film s Nicolasem Cagem? Jestli máte nějaký vidět, rozhodně by to měl být Špatnej polda, který bude dnes v televizi!

Film s Nicolasem Cagem? Jestli máte nějaký vidět, rozhodně by to měl být Špatnej polda, který bude dnes v televizi!
Zdroj: Nova Cinema

Nicolas Cage je v poslední době tak trochu ztracený případ. Jelikož dlužil spoustu peněz na daních, bral všechny role, které mu padly do klína, což znamenalo, že v poslední době hraje v jedné hrůze za druhou. Čas od času se ale mezi těmi hrůzami objeví i něco nečekaně povedeného. Jako film Špatnej polda!

Nicolas Cage zde hraje neustále zfetovaného detektiva

Nicolas Cage vypadá i za střízliva poněkud opilecky a zfetovaně a zde se tento jeho permanentní výraz využívá maximálně. Hraje zde totiž detektiva v New Orleans, který během hurikánu Katrina zachrání jednoho vězně, ale odnesou to jeho neustále bolavá záda. Bolest utěšuje tím, že do sebe pořád láduje kombinaci prášků a alkoholu.

O pár let později, kdy už je regulérní závislák, dostane za úkol vyřešit případ zmasakrované rodinky, za což očividně může místní mafián a existuje i korunní svědek. Problém je, že tenhle mafián posílá svědky pravidelně pod drn a Nicolas Cage ho tedy musí uchránit. Což mu v jeho stavu příliš nejde.

Je to totální halucinogenní jízda

Film Špatnej polda natočil režisér Werner Herzog, který začínal s naprosto šílenými filmy, než přesídlil na nějakou dobu k dokumentům. Když ale dostal příležitost režírovat tento šílený scénář, hned si dal od dokumentů přestávku. Špatnej polda je tak díky němu takový, jako byste se dívali na klasickou detektivku v televizi, ale pod vlivem divoké kombinace drog! Děje se zde spousta věcí ve velmi rychlém sledu a do toho totálně šílí Nicolas Cage. Jízda!

Vyšinutá hlavní postava znamená vyšinutý film

Werner Herzog se pokusil vykreslit v podstatě stav hlavního hrdiny. Proto film tak nějak nedrží logickou strukturu a klasické vyprávění, takže může být trochu složitější sledovat jej, ale pozorný divák bude náležitě odměněn.

Minimálně při sledování závěrečných titulků budete mít pocit, že jste si vzali hrst velmi silných drog. A že Nicolas Cage přeci jen nakonec není tak špatný herec.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy