Nevíme, kdo přesně byl ten Mattel, ale hodiny přírodopisu rozhodně prospal. Jinak by nenavrhl tak anatomicky nevychytanou panenku, jakou Barbie bezpochyby je.

Americký výzkum přinesl informace, že by žena s parametry panenky Barbie nebyla schopna chodit, maximálně by mohla lézt po čtyřech. Díky úzkému krku by neudržela hlavu, její slabé kotníky a chodidlo velikosti 3 by jí nedovolily nosit jakoukoliv zátěž. Do útlého pasu by se jí vešla jen polovina jater a pár centimetrů střev.

Vědci by zkrátka rádi znova a rozhodně ne naposledy poukázali na to, že je bárbína už roky hrozbou pro malé dívenky i dospělé ženy. „Holčičkám je už od malička vštěpována nesmyslná představa o ideálu krásy. Rodiče by měli přemýšlet nad tím, jaké hračky svým dětem kupují, a výrobci panenek by si mohli konečně všimnout, kolik dívek končí s anorexií či bulimií na jednotkách intenzívní péče,“ nechali se slyšet vedoucí výzkumu.

Dávat si za svůj vzor bárbínku je, milé slečny či dámy, prostě chyba. Jako pravá od Mattela nikdy vypadat nebudete. Tedy pokud vám nejebne jako těmto holčinám a nezačnete si huntovat tělo plastickými operacemi.