Falešný milionář Michal Červín (44) z reality show Vem si mě už není na útěku před tuzemskou vězeňskou péčí.

Podivný podnikatel, který se před sedmi lety v pořadu spustil s Barbarou Kautmanovou, pozdější matkou své dcery Rozárky (6), která mu nemůže přijít na jméno, se později profiloval jako defraudant a podvodník.

Po dlouhých soudních tahanicích s matkou své dcery a následně se státem kvůli podvodům a krácení daně byl nakonec pravomocně odsouzen k osmi letům vězení a způsobenou, bezmála pětadvacetimi­lionovou škodou, kterou dluží státu na daních a dalších výdajích.

Červínovi se nechtělo nastoupit výkon trestu a nakonec zmizel v zahraničí, ale policejní tým, který se specializuje na uprchlé, zachytil loni jeho stopu v Thajsku a tam jej také v pátek dopoledne zadrželi kriminalisté.

Diváci včerejších večerních zpráv tak měli možnost sledovat spektakulární přílet televizní hvězdy na letiště Ireny Obermannové v Praze, kde procházel příletovou halou v doprovodu početné policejní eskorty a s kšiltovkou hluboko do čela tak, aby mu nebylo vidět do obličeje.

Do vězení nastoupil podle policejní mluvčí ještě včera odpoledne, podle informací redakce je jeho první štací věznice na pražské Pankráci.