Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Extrémní mrazy pod minus 20 stupňů sužují celou Evropu. Desítky lidí už přišly o život!

Evropu sužují extrémní mrazy.
Zdroj: profimedia.cz
Teploty klesající až k minus 20 stupňům netrápí jen Česko, ale celou Evropu. V Turecku museli zastavit lodní provoz, na Slovensku naměřili rekordní mráz a v Polsku umírali lidé.

Evropu sužují mrazy a teploty klesají až k minus 20, někde i k minus 30 stupňům. Mráz trápí i Slovenko, Polsko, Německo, Itálii nebo Turecko. V Tatrách naměřili minus 28,1 stupně, v Moskvě 29,8 stupně. V Polsku jen za dvě noci umrzlo 8 lidí. Od listopadu je to už 53 lidí, z toho ale 24 na otravu oxidem uhelnatým z vadných domácích kamen!

Turecké úřady zase musely v sobotu zastavit kvůli snížené viditelnosti způsobené hustým sněžením lodní provoz Bosporskou úžinou v Istanbulu a byly zrušený desítky letů a trajektů. Odříznuté od světa jsou i ostrovy v Jaderském moři i italské ostrovy Capri a Ischia. Kvůli mrazu také nejezdí vlaky mezi Boloňou a Anconou.

V Rusku jsou teploty pod minus 20 stupňů už několik dní. Podle agentury Regnum museli lékaři poskytnout pomoc 62 lidem, 48 lidí mělo omrzlé končetiny. S omrzlinami bojovalo i pět dětí.

Silné mrazy trápí i severní Německo. Vítr tam zvedl vlny Baltského moře a některá města trápí záplavy. Rekordní mrazy jsou také ve Švédsku. Během víkendu ale počet obětí může růst. Oteplit by se mělo až v příštím týdnu.

O mrazech v Česku čtěte ZDE.

Související články

Další články