Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

eXtra vlasová péče: 5 triků, jak zařídit, aby vám vlasy rostly rychleji

Kadeřník to tentokrát přehnal a místo konečků vám toho vzal drobet víc? Klasika. Na růst vlasů ale zabírá několik fint, o kterých byste měli vědět.

1. Pravidelně stříhat

Že se to vylučuje s tím, že chcete vlasy nechat narůst? Poškozené a slabé vlasy stejně nedorostou do vámi požadované délky. Budou se lámat a padat. Proto jim věnujte dostatek kvalitní péče, včetně pravidelného zastřihávání konečků. „Údržba konečků vlasů by měla být pravidelná, aby se vlas netřepil. Vlas, který není zastřižený aspoň o pár milimetrů jednou za měsíc a půl, se může velmi rychle roztřepit a poté je zbytečné ho nechávat dále přerůstat, a proto pokud vám jde o krásnou dlouhou kštici, je dobré nejen vlasy doplňovat vitamíny, ale udržovat jejich délky,“ říká kadeřník celebrit Tomáš Kislinger z pražského salonu Tomáš Arsov.

2. Správná strava

Dbejte na přísun vitamínů. Jezte pravidelně ovoce i zeleninu. Vlasy ke svému růstu potřebují hlavně křemík, zinek, selen, vitamín B12 a vitamín A. Doporučujeme mlsat banány, dýňová semínka, vlašské ořechy nebo zelí.

3. Típněte cigáro

Kouření se na vašich vlasech může dost projevit. Nejenže neustále zapáchají, ale také se lámou, slábnou a vypadávají. O lesklé kštici si nechte zdát.

4. Speciální přípravky

V lékárně je k dostání speciální kosmetika, která podporuje růst vlasu. „Kupte si jak šampon, tak kondicionér. Ten nanášejte i k pokožce, ne jen do konečků,“ radí Tomáš Kislinger.

5. Technika mytí

Myjte si hřívu jen tehdy, pokud je to opravdu nutné. A používejte co nejjemnější přípravky. Šampon nenechávejte moc dlouho ve vlasech, protože by je příliš vysušil. Snažte se nepoškodit vlasy při masáži hlavy svými nehty. Vždy používejte kondicionér. Po mytí vlasy jemně vyždímejte a naneste do nich výživný olejíček. Rozčesávejte speciálními kartáči z umělé hmoty, které vlas nepoškodí ani ho nezelektrizují.

Související články

Další články