Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Extra Host Matěj Dereck Hard: Po aféře s vdanou Prachařovou si na mě na ulici ukazovaly babičky

+ Dalších 5 fotografií
ROZHOVOR
V Česku poměrně neznámý, v zahraničí hojně oceňovaný fotograf Matěj Dereck Hard (34) vešel ve známost poté, co se začalo řešit, že měl mít románek s tehdy ještě šťastně vdanou Agátou Prachařovou (35). Jak to tehdy z jeho úhlu pohledu vůbec bylo? Co bylo na celé aféře nejhorší? A jak se coby umělec vyrovnává se současnou koronavirovou situací? Podívejte se na rozhovor ve videu.

Aféra s Agátou

„Dost rád bych na tohle období zapomněl. Bylo to pekelný. Čtrnáct dní jsem chodil kanály. Jít do Tesca na nákup, kde na mě koukaly babičky, bylo nepříjemné,“ řekl nám Matěj Dereck Hard (34).

Tehdy dal rozhovor TopStaru, jemuž řekl, že má vztah se zadanou vdanou modelkou. Média hned začala tvrdit, že jí je právě Agáta Prachařová (35). To ale Hard nikdy nepotvrdil.

Pandemie na fotkách

Je raději, když se debata stočí na jeho aktuální výstavu s názvem Pandemic Still Lifes.

Jde o sérii zátiší, v níž fotograf přeměnil vše nepříjemné okolo koronaviru v působivé umělecké dílo. Za znaky pandemie si vybral například roušku, rukavice, pásku obestírající prostor, kam se nesmí, ceduli znamenající uzavření podniků a podobně. Modré a červené světlo má symbolizovat majáčky vozidel integrovaného záchranného systému, kouř zase vir.

Terapie v době viru

Výtěžek z prodeje tisků poputuje hned do několika uměleckých institucí. Výstava je k vidění skrze prosklený vchod galerie (A)VOID (kobka číslo 10) na pražské náplavce.

„Vytvořil jsem to jako svou arteterapii, abych se nezbláznil z celé koronavirové situace, paniky a mediálního humbuku. Vybral jsem si šest předmětů, které mi evokovaly celou situaci. Chtěl jsem vytvořit něco, co je vizuálně pěkné. To se doufám podařilo,“ dodal Matěj.

Telefonát Prachaře

Jak dál vzpomíná na období, kdy ho začali spojovat s vdanou Agátou Prachařovou? Volal mu tehdy i Jakub Prachař (36)? A vážně naznačuje, že dokonce víckrát?

Často unikátním způsobem fotí bydlení slavných. Které osobnosti už měl v hledáčku fotoaparátu? Jak se fotilo s Jaromírem Jágrem? A co bude mít společného s Dagmar Havlovou?

Proč sám sebe fotí jako ženu? Jak se chystá zaměstnat svou devítiměsíční dceru?

Na všechny tyto otázky i mnoho dalších Matěj Dereck Hard otevřeně odpovídá moderátorce Evě Decastelo (41) ve videu na začátku článku.

Předchozí díly

Všechny části pořadu zde

Výběr z předchozích dílů:

Extra Host z karantény

Extra Host

Související články

Další články