Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

eXperimentální kuchyně Ládi Hrušky: RETRO sněhové pusinky za 1 a ½ minuty

Ahoj, ahoj, ahoj! Dnes si dáme tyto sladké pusinky, jo? Kdo by si nepamatoval sněhové pečivo z dob hluboké totality, že? No, vlastně už zase tak mladý nejsem, takže někdo, možná teda spousta z vás ne :-) Nevadí! Představte si, že jste si za korunu koupili celou krabici podobnu té od kostkového cukru. V něm bylo naskládané sněhové pečivo. Teda! Pokud jste měli štěstí, tak tam pár celých, nerozlámaných kousků zbylo. Ano, taky jsem si jako naivní děcko myslel, že to pečou ze sněhu.

Tyhle pusiny se vám rozplynuly na jazyku prostě jako sníh. Něco špatně popsatelného, musí se prostě na vlastní chuťové buňky zažít.

Když jsem nedávno brouzdal americkými blogy o vaření, tak jsem narazil na něco, čemu jsem nevěřil (mimochodem, to je předzvěst většiny TOP receptů, které mám rád).

Zbystřil jsem zrak, 5× si pustil video a přečetl blog a stále jsem nevěřil.

No… Tak jsem vytáhl v půl druhé ráno vejce a pustil se do… Experimentování. Přátelé, sněhové pečivo za minutu a něco, bez šlehače, metliček, jen ze dvou surovin a bílé a křehké jako ty sladké pusinky za totality. No nene! To nemůže fungovat! Snad jen s hůlkou Harryho Pottera.

Přátelé, ono to ale funguje! Fakt! Nelhal bych vám, protože bych si to obratem od vás slíznul… Prostě prsknete do misky moučkový cukr, do toho rozbijete jeden bílek, zamícháte jedním prstem, vytvoří se těsto, a co se stane pak… To budete čučet. Z malé kuličky za minutu a něco bude megasněhová koule křehká jako sněhová vločka, která se vám rozplyne na jazyku jako pusinka.

P.S.: Vychytejte si potřebný čas „pečení“ pro svoji mikrovlnku. Každá má jiný výkon, tak někdo může mít hotovo o deset sekund dříve, někdo později. Každopádně pusinkám zdar a za týden NAZDAR!

Varování redakce! Pozor, tyto pusinky jsou velmi nakažlivé. Nedoporučujeme dělat třeba v kanceláři ke kávě, jen tak na zobnutí nebo chraň bůh jako vychytanou sladkost na nervy pro svého šéfa! Všichni se nakazí, celý týden budete stát v práci u mikrovlnky a všichni přiberete do plavek!

Suroviny

· 1 bílek

· 1 a ½ hrnku moučkového cukru

Související články

Další články