Hughu, takže nejmilejší chlapík v šoubyznysu hraje ve filmu Pan největšího padoucha na světě – piráta Blackbearda?

Novináři mojí mámě minule říkali, že jsem nejmilejší člověk v šoubyznysu. Inu, ona řekla, že to spíše nazývá dobrá výchova! A kdybych náhodou neměl správné způsoby, tak mi dá za uši. Takže asi tak.

Musím začít postavou ve filmu Pan, kde hrajete excentrického piráta Blackbearda. Jak jste vymýšleli celkový vzhled této postavy?

Přiznám se, že jsem vždycky chtěl hrát piráta. Už od hereckého kroužku na škole. Když mi režisér dal za úkol zjistit, jak bych si představoval, že bude pirát vypadat, objevil jsem u syna v knížce popis Černovouse. Hned jsem se zaradoval, že jsem to vymyslel. V té synově knížce měla moje postava hmyz v bradě a před vystoupeními před lidmi si ho zapalovala. Přišel jsem s tímto nápadem za režisérem, podíval se na to a řekl – NE. Ukázal mi svou představu, na iPadu měl mou tvář namalovanou zcela na bílo, s parukou Marie Antoinetty a v kostýmu Ludvíka XIV. Já jsem okamžitě pochopil, že je to stokrát lepší.

Je pravda, že máte zvyk dávat během natáčení členům štábu losy do loterie?

Ano, to je už taková moje tradice. Děláme to každý pátek v Austrálii, abychom měli jistotu, že štáb po obědě neodejde domů. Ale ne, žertuji. Když jsem začal dělat na velkých amerických produkcích, všechno a všichni byli odděleni. Každý měl karavan, téměř polovinu štábu jsem vůbec nepotkával. A to já nemám rád. V Austrálii jsme byli všichni pohromadě. Tak jsem se rozhodl přijít s touto tradicí, abych byl spolu se štábem. Ale mohu vám říci, že za 15 let pouze jeden člověk vyhrál něco většího. Bylo to asi 1 500 dolarů, takže si umíte představit, jak tyto loterie fungují. Pokud chcete zbohatnout, určitě ne takto.

Pro postavu ve filmu Pan jste si oholil hlavu a nechal si jen vousy. Co na vaši postavu piráta říkali doma?

Dětem se líbí, ale oni to až tak nevnímají. Když přijdu domů, tak jsem prostě jejich táta. Ale podle slov manželky je to asi nejvíc sexy postava, kterou jsem kdy hrál. Řeknu vám, minulé léto bylo úžasné. Všichni vzpomínají na léto 76, já mám své 2014 (smích).

Pan je film o dětství, o fantazii a věčném mládí. Jak vnímáte vaše mládí v šoubyznysu?

Tento film je o tom, jak se cítíte, na jaký věk se cítíte. Autor původní knížky píše o tom, jak neztratit fantazii, nadšení ze světa a údiv, který máte, když jste malý. Když jste dítě, nevnímáte, zda si někdo něco o vás myslí, nebo se nezatěžujete názory jiných. To vás začne trápit, až když začnete dospívat. A to je nebezpečí stárnutí. Máte zůstat mladým v srdci, život je velké dobrodružství a může být fantastické. Je to naše volba. Já jsem nadšený, že mohu být hercem, že díky tomu můžu být věčným dítětem. Doufám, že to budu dělat až do smrti.