Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Exkluzivně: 10 tajemství Rittigova panství za půl miliardy! Výtah, podzemní chodby, nerezový bazén a obří trezor!

Rittig v současné době svůj honosný komplex nevlastní a tutově jeho
supernákladnou stavbu financoval z poctivě vydělaných peněz.
Zdroj: profimedia.cz, archiv

Redakci eXtra se v posledních dvou týdnech podařilo za pomoci člověka, který prokazatelně ví, o čem mluví, detailně zmapovat interiér panství Ivo Rittiga na pražských Vinohradech, které samozřejmě papírově vůbec nevlastní a jehož částí nedávno provedl novináře. Těm však zůstalo mnohé skryto a o tom, co viděli, mají mnohdy nepřesné informace a nesedí i řada odhadů nákladů. Aby také ano, neuvěřitelný komplex totiž skrývá řadu tajemství. Věděli jste například, že…

1. Z desítek mega jsou dnes stovky

Z původních sedmdesátimili­onových plánů na rekonstrukci horní vily nezbylo nic. Výdaje na její rekonstrukci a kompletní interiér s úpravou okolí měly dosáhnout částky převyšující 300 milionů korun, náš člověk hovoří o částce ještě o šedesát milionů vyšší, která se následně začala navyšovat po zahájení stavby altánu a terénních úpravách směrem ke „spodní“ původně státní vile. Celková částka vydaná na přestavbu v superluxusní komplex snů musí dnes převyšovat půl miliardy korun!

2. Trezor u garáží, o kterém nikdo neví

Podle člověka, který objekt dobře zná, má Rittig u rozsáhlých podzemních garáží vybavených plovoucí podlahou za více než dva miliony korun nejen bowlingovou hernu a barové prostory, nerezovou kuchyň a prádelnu se sušárnou, ale také trezorovou místnost, která ale prý v posledních letech slouží jako sklad, neb Rittigovi se prý nechtělo nosit věci směřující do trezoru dlouhou cestou přes kuchyň, kde pracoval personál. Zřejmě z této místnosti při poslední razii odnášeli čeští a rakouští specialisté krabice plné dokumentů, tady hledali bez výsledku zásoby hotovosti.

3. Výtah, který se hodně prodražil

Při rekonstrukci horní vily připravil prý Rittig stavebníkům nemilé překvapení. Těsně před dokončením stavby se mu zalíbila myšlenka proskleného výtahu s pořizovací cenou bezmála pět milionů, kvůli kterému se muselo bourat ve třech patrech a suterénu, aby se po dokončení šachty a usazení zdviže vše uvádělo do původního stavu. Výtahem se dá vyjet až do atelieru na půdě.

4. Co místnost, to koupelna

Vila má nezvykle čtyři koupelny, v každém patře jednu včetně půdy. Nejhonosnější je údajně ta ve druhém patře, kde jsou dětské pokoje a ložnice. Té má vévodit obří nerezová vana netradičně doplněná sklem a oddělený sprchový kout hned se třemi samostatnými sprchami…

5. Legenda o mozaice ze zlata, která není legendou

Jedna z pohádek, které o horní vile kolují, se týká údajně zlatých kachliček v jedné z koupelen. K pravdě nemá daleko. Podle našeho zdroje si měl Rittig po tříleté rekonstrukci objektu obstarat v Itálii 3 čtvereční metry mozaiky skutečně z ryzího zlata. Během následujících pěti měsíců firma, která pracovala na obkladech koupelen, složitě vyškrabávala každou desátou kostičku v mozaikách a vkládala zlatou. Až se budete někdy u Iva koupat, nezapomeňte si kousek uloupnout.

6. Vídeň je Vídeň

Přízemí domu, jehož část viděla média a jemuž krom pracovny a zmíněné kuchyně vévodí obývací pokoj, zdobí hvězdice v podlaze (foto v galerii), která sama stála „jen“ 50 tisíc, na rozdíl od vídeňských čtverců ve zbytku plochy, které se už v době realizace pořizovaly v ceně 3000 korun za metr čtvereční. Hosty prý nenechává v klidu ani benátský štuk, který se realizoval okolo všech schodů.

7. Atelier velikosti luxusního bytu

Ve třetím patře má Rittig prostor zvaný „atelier“, o jehož skutečném smyslu a využití můžeme jen spekulovat. Tvoří ho tři pokoje také s druhou největší koupelnou v objektu.

8. Největší nerez bazén v ČR?

O podzemním bazénu skrytém pod trávníkem na zahradě se už leccos napsalo. Jedno ale ne, údajně je celý z nerezu a má rozměry 14×5 metrů, což z něj dělá, je-li informace přesná, bazén s pořizovací cenou slušného rodinného domu. Vychytávkou má být yakuzzi s obkladem z teakového dřeva. K bazénu vede samostatná podzemní chodba s malou posilovnou. Na povrchu detekuje bazén malá fontánka, která je z leteckých záběrů patrná mezi horním objektem a altánem.

9. Za vším hledej schody

Zadní trakt propojují starožitné schody, které prý byly záminkou k pořízení výtahu. Výstup po nich byl prý namáhavý, pána domu prý navíc při prvotním použití trápilo jejich vrzání. Schody si přesto nechal, ale prakticky je nepoužívá.

10. Mříže, biometrie, neprůstřelná skla

O zabezpečení domu koluje několik fám včetně té, že pro vstup do každé místnosti je třeba v nouzi otisk prstu. Není to pravda. Zdroj redakce však potvrzuje, že v každém patře je v centrální chodbě instalována mříž, která je ovládaná právě biometrickým zabezpečením, takže jednotlivé části domu může majitel snadno izolovat. Objekt je také kompletně vybaven neprůstřelnými skly.

Kdo je Ivo Rittig

Začínal rozvážením chlebíčků pro státní podnik Restaurace a jídelny. Za minulého režimu byl odsouzen za hospodářskou trestnou činnost (manko v prodejně, kde pracoval jako vedoucí, tehdy astronomických 766 000 Kčs) Zkraje 90. let začal podnikat s luxusní módou ze zahraničí, dovážel především ze západní Evropy. Stal se občanem monackého knížectví, což ho také takřka zbavuje povinnosti platit daně. Medializován je od roku 2001 v souvislosti s kauzou okolo nestandardních podnikatelských úvěrů od Komerční banky. Šedá eminence ODS. V poslední době se o něm psalo v souvislosti s kauzami okolo Lesů ČR, pražského Dopravního podniku, ČD aj. Podle všeho měl nadstandardní kontakty na šéfku kabinetu Petra Nečase Janu Nagyovou. Aktuálně po vrácení pasu pobývá zřejmě v Monaku, média přetřásají jeho papírovou nemajetnost…

Související články

Další články