Ač se o zabezpečení ve Francii tvrdí, že je nejdokonalejší možné, tak je jasné, že to tak horké nebude. Incidentů je mnoho. Do jednoho se omylem připletla i manželka Jamieho Vardy Becky, která schytala od policistů dávku slzným plynem.

„Tohle byl nejhorší zážitek, co mě kdy při venkovním zápase potkal. Bezdůvodné stříkání slzného plynu, zacházení jako se zvířaty. Šokující,“ okomentovala situaci Becky Vardy. „Nemohu komentovat věci, které jsem neviděla, ale to, v čem jsem se ocitla, bylo strašné a nemístné,“ dodala prostřednictvím svého twitterového účtu.

K incidentu došlo před duelem Ruska proti Anglii. Fanoušci nedokázali udržet emoce a vrhli se na sebe jako smyslu zbavení. Rusové útočili i pomocí židlí a nožů, během zápasu dokonce z tribuny stříleli signální pistolí.

Kontroly jsou mimo Paříž minimální. K masakru došlo i v rámci souboje Německo – Ukrajina. Padesát německých fanoušků napadlo příznivce Ukrajiny, mimo násilí také četně hajlovali. V Nice dokonce jeden z fanoušků přišel o život, v podnapilém stavu totiž spadl z výšky deseti metrů na zídku podél promenády na pláž.