Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Ester Janečková odhalila skandál z pohřbu jejího synovce: Homofobní kněz zaútočil na Filipovu (†14) orientaci, pak přišlo peklo!

Ester Janečková odhalila skandál z pohřbu jejího synovce: Homofobní kněz zaútočil na Filipovu (†14) orientaci, pak přišlo peklo!
Zdroj: herminapress.cz, facebook.com, archiv, Ilustrační foto

Moderátorka Ester Janečková (41), která v půlce února pohřbila spolu s rodinou milovaného synovce Filipa (†14), teď odkryla zákulisí smutečního obřadu. Pohřbu se zúčastnil homofobní kněz, který nechutně zaútočil na pozůstalé.

Mlaďounký Filip měl celý život před sebou, ale nedokázal se smířit s tím, jak netolerantní je společnost k homosexuálům. Neustále slyšel narážky na svou orientaci a jednoho dne se oběsil doma na zahradě. Doma zanechal na rozloučenou dopis, ve kterém vysvětloval to, jak jsou lidé stále agresivní vůči menšinám.

Bohužel, právě to, kvůli čemu tak trpěl, se projevilo přímo na samotném pohřbu. Jeho rodina pravidelně navštěvovala kostel, Filip to ale jako věřící gay neměl jednoduché a později do kostela přestal chodit. Nechtěl totiž poslouchat kázání homofobního kněze, který se pak objevil i na samotném pohřbu. "Když už se chýlilo ke konci a měla se začít odnášet rakev, tak vystartoval místní farář a začal, že už nechtěl mluvit, ale že se musí ozvat na to, co tam povídal ten předseda gayů, a že to rozhodně takhle není a že registrované partnerství je hrozný problém a ať si lidi jsou homosexuálové, ale že se tak přece nemusí chovat," popsala neuvěřitelné chování kněze Janečková v pořadu Kvér Radia Wave.

Jenže to ještě nebylo všechno. "Obrátil se přímo na Tomáše Adámka (který měl na pohřbu proslov) a říkal: 'Vy jste taky vzniknul ze spojení muže a ženy a co tady si jako vymýšlíte.' Ale pak to ještě dospělo do další, horší fáze, kdy se ten kněz obrátil takhle na tu rakev, vedle které stál, a říkal: 'Já Filípka taky znal a měl jsem ho rád a jsem si jistý, že on by s tím, co tady zaznělo, nesouhlasil.' A to bylo jak bodnutí do srdce," uvedla moderátorka pro Radio Wave.

Chování kněze už bylo tak neúnosné, že se Ester neudržela. "To vy jste ho zabil, vy a lidi jako jste vy." On pak utekl do zákristie a odešli jsme na hřbitov s rakví, kde to bylo samozřejmě hodně dojemné a těžké, a když jsme se vrátili do kostela pro kytky a nějaké věci, tak jsme tam našli... Protože sourozenci Filipa vytiskli text té písničky Same Love v angličtině i v češtině, aby lidi měli překlad. Bylo to rozdané po lavicích a všechny ty texty byly roztrhané na malé kousíčky," dodala hvězda pořadu Pošta pro tebe.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy