Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Erdogan si to vyřizuje s pučisty po svém: Mučí je, bije a svléká donaha

Takhle dopadli ti, kteří zinscenovali pokus o převrat.
Zdroj: twitter.com
+ Další fotografie
Pučisté v Turecku teď zřejmě celého svého nepovedeného pokusu o převrat hořce litují. Jejich zatýkání totiž stále nekončí. Navíc se s nimi zachází velmi brutálně a v rozporu s lidskými právy.

Po pátečním pokusu turecké armády o puč se stále po celé zemi zatýkají pučisté a lidé podezřelí z účasti na celém převratu. A rozhodně se s nimi nezachází v rukavičkách. Internet obletěly fotografie, kde pučisté sedí na zemi, jsou nazí, týráni a mučeni. Nejspíš teď velmi trpí a všeho hořce litují. Vojáci se brání, že údajně netušili, že jsou součástí puče. Vše se dozvěděli, až když se jim v ulicích postavili obyčejní lidé.

Na fotografiích můžete vidět i generála Akima Öztürka, velitele leteckých sil, který je také pořádně zbit a má obvaz na pravém uchu. Podle portálu BBC měl být právě on tím hlavním vůdcem puče. On to ale radikálně odmítá a stěžuje si, jak se s ním ve vězení brutálně zacházelo. Prý počítá s tím, že tam zemře.

Podle některých lidí údajně Erdogan využil převratu a sesadil z vysokých pozic svoje odpůrce a nasadil si tam lidi, kteří mu jsou věrní. Svoje místa opustilo také 15 tisíc pedagogických pracovníků, o licenci přišlo 21 tisíc soukromých učitelů a také 1500 děkanů.

Související články

Další články