Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Ennio Morricone exkluzivně pro čtenáře eXtra! Co hvězda vzkazuje nejlepšímu bulváru v ČR? Budete se divit!

Ennio Morricone oslavil toto pondělí již své osmdesáté šesté narozeniny. Kdo by řekl, že tomuto hudebnímu skladateli táhne už na devadesátku, když stále skotačí jako mladík? Autor mnoha proslulých nejen filmových melodií se chystá na svůj koncert v Praze a zdraví tak všechny fanoušky (ano, umí i s YouTube). Koncert odehraje společně s Českým národním symfonickým orchestrem 12. 2. 2015 v pražské O2 Areně. Jedná se o koncert v rámci jeho celosvětového turné, jehož evropskou část odehraje právě s českým hudebním tělesem. Ano, neumíme/neuměli jsme hrát jen hokej, ale i hudební sféra je u nás top.

Morricone proslul především díky melodiím k westernům. Nezapomenutelné skladby k filmům Tenkrát na Západě, Pro hrst dolarů navíc nebo Hodný, zlý a ošklivý mu také vysloužily mnoho prestižních ocenění. Čtyři sošky Grammy, cena Oscar za celoživotní dílo, několik ocenění Bafta nebo dvě vyznamenání od Evropské filmové akademie. Nejen westerny a spolupráce s režisérem Sergiem Leonem daly Morriconemu slávu. Populární jsou také motivy z filmu Profesionál s Jeanem-Paulem Belmondem, televizního seriálu Chobotnice nebo z filmů Quentina Tarantina Kill Bill či Nespoutaný Django. Do Prahy se tak chystá jeden z nejvýznamnějších hudebních skladatelů moderní doby!

Pokud chcete Ennia zažít live, máte poslední šanci. Ne že by stařík hodlal zaklepat bačkorami (jen to ne!), nýbrž však bohužel plánuje ukončit svou kariéru.

Mohlo by vás zajímat

Další články