Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Ebola se vymyká kontrole! Nakažení utíkají z nemocnic a s nimi i lékaři! Co když přijdou sem?

Ebola se vymyká kontrole! Nakažení utíkají z nemocnic a s nimi i lékaři! Co když přijdou sem?
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další

Vypadá to, že se smrtící ebola vymyká kontrole. Dvě desítky nemocných pacientů utekly před pár dny z nemocnice. Roha ale berou i lékaři.

Počet obětí této nebezpečné nemoci strmě stoupá. V celé západní Africe už na ebolu zemřelo 1145 lidí z 2127 nakažených. Teď se hrozba toho, že se nemoc objeví i v Evropě, radikálně zvětšila.

Z afrických nemocnic prchají i lékaři, přestože jim riziko nakažení nehrozí. S pacienty se setkávají ve speciálních ochranných oblecích, ale i tak se bojí, že by mohli smrtící virus chytit. Hromadně tak berou nohy na ramena.

V sobotu pak uteklo dvacet pacientů, kteří buď byli nakaženi, nebo u nich existovalo podezření na virus. Je tedy pravděpodobné, že se nákaza ještě více rozšíří.

A co kdyby se virus objevil i v Česku? My se prý bát nemusíme. Alespoň podle odborníků. Máme totiž specializovanou nemocnici v Těchoníně, kam by lidé s podezřením na ebolu byli okamžitě odvezeni. Ebola se navíc naštěstí nešíří vzduchem, ale jen přímým kontaktem. Takže rychlé rozšíření nákazy je víceméně nemožné.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy